REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Podsumowanie weekendu na drogach
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Na drogach Lubelszczyzny doszło do 11 wypadków,  jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych. Policyjne działania ”Wszystkich Świętych” trwały od 28 października do 2 listopada. Czas na podsumowanie. 

Reklama

W tym roku działania ”Wszystkich Świętych” rozpoczęły się 28 października i trwały do 2 listopada. Na drogach dojazdowych do miast i w okolice cmentarzy wyruszyła zwiększona liczba policyjnych patroli.

Mundurowi czuwali nad płynnością ruchu, patrolowali okolice cmentarzy i parkingów dbając o bezpieczeństwo tam przebywających. W wielu miejscach zmieniona została organizacja ruchu, np. w okolicy cmentarza komunalnego w Chełmie. Dlatego przydała się pomoc kierowcom w poruszaniu się w rejonach nekropolii. W razie potrzeby policjanci kierowali ruchem.
Kontrolowali również stan trzeźwości kierujących i prędkość, sprawdzali sposób przewożenia pasażerów. Za pomocą drona sprawdzali też natężenie ruchu wokół cmentarzy oraz czy nie dochodzi do rażącego łamania przepisów drogowych.

W trakcie tego przedłużonego weekendu na drogach Lubelszczyzny doszło łącznie do 11 wypadków drogowych, w których jedna osoba zginęła, a 13 zostało rannych. Trzeba było wyeliminować z ruchu 84 kierujących, bo byli nietrzeźwi. Doszło do 286 kolizji drogowych.

W porównaniu do ubiegłego roku, ten był nieco bezpieczniejszy. W ciągu pięciu dni trwania policyjnej akcji w 2021 roku w województwie lubelskim doszło do 17 wypadków drogowych, w których 22 osoby odniosły obrażenia. Było 309 kolizji drogowych i zatrzymano 86 nietrzeźwych kierujących.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama