REKLAMA
,
Podsumujcie z nami inwestycje drogowe!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wielu mieszkańców Chełma uznaje inwestycje drogowe jako sztandarowy sukces obecnej Pani Prezydent Agaty Fisz. Ciężko się z tym nie zgodzić, bowiem ostatnie lata kadencji były obfite w inwestycje drogowe, dzięki którym poprawił się komfort jazdy po Chełmie. O komentarz dotyczący stanu chełmskich dróg poprosiliśmy chełmskiego kierowcę Grzegorza oraz Mateusza, zaangażowanego w inicjatywy Automobilklubu Chełmskiego. O opinie prosimy także Was – czytelników! W komentarzu lub kontaktując się z nami za pomocą maila (redakcja@chelmski.eu) lub Facebooka, prześlijcie do nas zdjęcia i opisy, a niezwłocznie je opublikujemy.

Reklama

Jedną z czołowych inwestycji drogowych za kadencji obecnej prezydent jest remont ulicy Lubelskiej wraz z tzw. Korytarzem Staromiejskim.Wreszcie coś się dzieje w kwestii drogowej, w porównaniu z poprzednimi włodarzami Chełma – dodaje Mateusz. Warto wspomnieć o remoncie ulicy Ceramicznej, Trubakowskiej i Armii Krajowej. Remont wiaduktu oraz przebudowa istniejących rond w mieście to inwestycje, które na pewno rzucają się w oczy. Wpływają na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Wreszcie nie musimy wstydzić się za wjazd do Chełma od strony Lublina, jednakże wszystko kończy się na krzyżówkach. – Ulicę Rejowiecką, należy dodać do największych porażek Pani Prezydent – komentuje. Przez 8 lat nie został wyremontowany żaden odcinek tej ulicy, pomijając skrzyżowanie Rejowiecka/Szpitalna, które okazało się niestety fuszerką.

rejowiecka

„Władza oszczędza na bezpieczeństwie”

Duże pochwały można kierować za ustawienie latarni LEDowych przy przejściach dla pieszych, paradoksalnie negując zachowanie miasta w kwestii oświetlenia dróg osiedlowych, gdyż okazał się to prosty sposób zaoszczędzenia pieniędzy, których w budżecie miasta brakuje. A więc negujemy wyłączanie latarni, a chwalimy oświetlanie przejść dla pieszych, typowo chełmskie zachowanie! Dzwoniąc do Zakładu Energetycznego by zgłosić, że latarnie się nie świecą zostajemy odesłani to Urzędu Miasta, gdyż to on „zarządza” jakie ulice i kiedy mają, być oświetlane. Władza oszczędza na bezpieczeństwie! Pani Prezydent powinna za priorytet powinna uznać przebudowę ulicy Kolejowej, a na ulicę Rejowiecką i Rampę Brzeską warto byłoby uzyskać dofinansowanie z każdej możliwej puli. Brakowało nam jednogłośnego lobowania z chełmskimi parlamentarzystami na rzecz budowy północnej obwodnicy Chełma w ramach drogi S12.

ulica2Skrzynka kontaktowa dla chełmskich kierowców?

Miłym gestem ze strony miasta było udostępnienie terenu przy ulicy Hutniczej na rzecz inicjatywy budowy tymczasowego szutrowego toru. Po paru tygodniach od pojawienia się tematu członkowie Automobilklubu Chełmskiego wytyczyli trasę i nie mieli problemu z otrzymaniem pomocy Chełmskich spółek, które udostępniły ciężki sprzęt. Wielu uczestników wręcz nie mogło się nachwalić, że takie coś u nas powstało! Dlatego do kwestii zastanowienia można podać propozycję budowy Toru Chełm, w czasie, gdy Tor w Lublinie został sprzedany w ręce dewelopera, który wkrótce postawi tam osiedle mieszkaniowe byłaby to dobra inwestycja, która mogła by się stać jedną z wizytówek miasta i zwiększyć jego rozpoznawalność nie tylko w województwie ale i w całej Polsce! Wśród chełmskich kierowców pojawiają się głosy,  że dobrą sprawą byłoby utworzenie przez miasto skrzynki kontaktowej, w której każdy mieszkaniec miałby możliwość wysyłać opinie, komentarze, propozycje, uwagi itp. dotyczące oznakowania dróg, bieżących spraw itd.

ulicaChełm zapomniany?

Niestety w Chełmie mało robi się w sprawie alternatywnych dróg, remontując ulice w centrum miasta. – Po Dyrekcji codziennie poruszam się samochodem, pieszo, rowerem czy biegając po chodniku, o ile takowe istnieją. Tak! Na najstarszym osiedlu w mieście są ulice, bez chodników, a te które są, pokazują ile lat nikt nie dbał o naszą okolicę – kwituje Grzegorz. Ulica Jagiellońska i Batorego, to koszmar, wyboje i dziury, po których codziennie przejeżdżają setki aut i przechodzi setki ludzi np. do szkół. – Ile trzeba pieniędzy na utwardzenie poboczy np. kostką ażurową? 20, 30, 100 tysięcy? To dużo mniej niż na skarpę w centrum – dodaje. Fatalnie prezentuje się także ulica Prusa, drogowcy przyjeżdżają trzy razy do roku, ograniczając wizyty do lepienia dziur.

Zmorą wszystkich kierowców na os. Rejowiecka – Włodawska może być odcinek drogi od Parafii pw. bł Matki Teresy Kalkuty na ul. Kochanowskiego, aż do wyjazdu na ul. Rejowiecką. Droga znajduje się w fatalnym stanie od wielu lat. Jaki jest jej stan – mogą zobaczyć wszyscy, nawet za pomocą platformy Google Maps. Zobaczcie!

kochanowskiego

Dalsza część artykułu to doskonałe miejsca na informację na temat inwestycji z Twojego osiedla. Wasza ulica nie doczekała się remontu? Mieszkasz w zapomnianej części Chełma jeżeli chodzi o inwestycje drogowe? Napisz do nas, a zareagujemy.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA