REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Podwyżka rent socjalnych
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Renty socjalne wzrosną od 1 września do kwoty 1029,80 zł brutto. Żeby dostać wyższą rentę nie trzeba nic robić, ZUS sam podwyższy świadczenie.

Podwyżka wynika ze zmiany ustawy o rencie socjalnej. Przepisy zrównały kwotę renty socjalnej z kwotą najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy. Obecnie Oddział ZUS w Biłgoraju wypłaca renty socjalne 6740 osobom.

Plus wyrównanie – dla kogo?

Osoby pobierające renty socjalne dostaną również wyrównanie świadczenia za czerwiec, lipiec i sierpień 2018 roku. Zakład wypłaci je razem z wrześniową rentą, czyli najpóźniej do końca września. Nie trzeba składać w tym celu żadnego wniosku.

Warto pamiętać, że wyrównanie przysługuje tylko za te miesiące, kiedy renta była wypłacana. Na przykład, jeśli ZUS przyznał rentę od sierpnia, to wyrównanie przysługuje od momentu przyznania świadczenia.
Podobnie będzie jeżeli rencista dorabiał i miał zawieszoną wypłatę renty z powodu przekroczenia limitu dodatkowych przychodów. Wtedy wyrównanie nie będzie mu się należeć za miesiące, w których przekroczył limit przychodów.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*