REKLAMA
,
Podziel się żywnością
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dzisiaj rozpoczęła się Świąteczna Zbiórka Żywności organizowana przez Banki Żywności . W wielu chełmskich sklepach, do niedzieli włącznie, przy okazji zakupów do domu, możecie coś odłożyć dla najbardziej potrzebujących.

Reklama

Nasza pomoc dotrze m.in. do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie.

Chcemy na święta dotrzeć z pomocą żywnościową do jak największej liczby osób potrzebujących w  Polsce i zapewnić im godne, radosne święta – mówią organizatorzy.  – Chcemy także uwrażliwić społeczeństwo na potrzeby osób żyjących w ubóstwie i zachęcić do dzielenia się na miarę swojej wrażliwości i możliwości.

Aby dołączyć do akcji, wystarczy zakupić dodatkowe artykuły spożywcze. Po odejściu od kasy w supermarkecie przekazać je trzeba wolontariuszom oczekującym w specjalnie oznakowanych punktach. Najbardziej potrzebne są produkty o długim terminie przydatności, np. konserwy, cukier, słodycze, mąka, olej itp.

Pierwsza zbiórka odbyła się w 1996 roku. Od tamtej pory każdego roku w sklepach na terenie całej Polski, przed świętami Bożego Narodzenia, Banki zbierają żywność. W tym roku akcja odbywa się w blisko 3000 sklepów w kraju, w ponad 500 miejscowościach, wspierana jest przez rekordową liczbę ponad 55 tys. wolontariuszy.

Zbiórka odbywa się w sklepach sieci Biedronka, Kaufland, Lidl, Carrefour oraz w Stokrotka . Akcja trwa od piątku do niedzieli włącznie (1-3 grudnia br.).

 

 

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA