REKLAMA
,
Poezja miłosna nagrodzona
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Aleksandra Majówka z Chełma to jedna z laureatek XIV Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!”. Zobacz, czyje jeszcze wiersze zyskały uznanie jury.

Reklama

Znamy wyniki XIV Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula organizowanego przez Krasnostawski Dom Kultury. W tym roku ze względu na pandemię finał odbył się on-line. 

Na tegoroczną edycję liryczni poeci nadesłali około 830 wierszy. Jury pod przewodnictwem Doroty Ryst nie miało więc łatwego zadania. A oto, czyje wiersze zachwyciły najbardziej:

– w kategorii „młodzież” przyznano trzy równorzędne pierwsze nagrody. Otrzymały je Anna Wojno z Kobyłki, Zofia Artymiak z Lublina i Aleksandra Majówka z Chełma.
Trzy wyróżnienia trafiły do Jakuba Kozy z Mielca, Urszuli Słoniny z Malawy i Otyli Czyż z Katowic.
Dodatkowo jury postanowiło przyznać wyróżnienie drugiego stopnia dla Angeliki Ślezak z Grodziszcza.

– w kategorii „dorośli” jury nie przyznało pierwszej nagrody., ale równorzędne dwie drugie – dla Urszuli Lewartowicz z Lublina i Anny Piliszewskiej z Wieliczki.
Wyróżniono czterech autorów – Aleksandrę Maj z Wasilkowa, Anetę Jasłowską z Kamienia Pomorskiego, Patrycję Budzyńską z Krakowa i Agnieszkę Marek z Bielska-Białej.
Dodatkowo wyróżnienia drugiego stopnia trafiły do Beaty Kołodziejczyk z Warszawy, Marioli Kruszewskiej z Mińska Mazowieckiego, Zuzanny Madurskiej z Bolkowa, Piotra Zemanka z Bielska-Białej, Iwony Świerkuli z Warszawy, Joanny Guzik z Łodzi, Anny Spychaj z Bydgoszczy i Bartosza Konstrata z Warszawy.

Laureaci otrzymali nagrody finansowe, vouchery oraz dyplomy ufundowane przez KDK. Organizator serdecznie dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie i już teraz zaprasza na jubileuszową, 15. edycję konkursu, która odbędzie się w roku 2022 r.

Nagrodzone wiersze oraz refleksje członków jury można przeczytać na stronie www.kultura.krasnystaw.pl. Wiersze będą także drukowane w jednym z najbliższych numerów Czasopisma Artystycznego „Nestor”.

Relację on-line z rozstrzygnięcia zobaczycie na profilu www.facebook.pl/KrasnostawskiDomKultury.

Gratulujemy!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA