REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Poezja miłosna po raz 12!
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Krasnystaw sprzyja twórczości poetyckiej, a nawet zachęca, by „dać upust swym szałom miłosnym i porywom twórczym”. Już niebawem w Krasnostawskim Domu Kultury odbędzie się finał XII edycji Konkursu Twórczości Miłosnej „Ja Cię kocham, a Ty pisz!” im. Mariusza Kargula.

W tym roku po lekturze ponad 600 wierszy pytanie postawione przez jurora Marcina Jurzystę wciąż jest aktualne:

Czy warto jeszcze pisać wiersze o miłości? Skoro przez stulecia – ba, tysiąclecia napisano ich już tyle? Odpowiedź może być tylko jedna – tak. Piszmy, próbujmy jeszcze raz nazwać, opowiedzieć to, co każdy człowiek przeżywa choćby raz w życiu. Opowiedzieć w sposób oryginalny, własny. Czy prostota i bezpretensjonalność może być kluczem do sukcesu, czy uważność? Uważne przyglądanie się światu, odczytywanie i zapisywanie drobnych zdarzeń.

Na wiele tych intrygujących pytań postarają się skierować uwagę uczestników jurorzy tegorocznej edycji konkursu: Jadwiga Demczuk (poetka, współpracuje z „Monitorem Wołyńskim”), Dorota Ryst („Salon Literacki”, juror w ogólnopolskich konkursach literackich) – przewodnicząca i Marcin Jurzysta (doktor literaturoznawstwa, krytyk literacki).

Po wyłonieniu laureatów z 270 nadesłanych zestawów wierszy, z czego najmłodszy autor ma 11 lat, organizatorzy czyli Krasnostawski Dom Kultury i jurorzy zapraszają na rozstrzygnięcie, któremu towarzyszyć będzie opowieść słowno-muzyczna o miłości dwojga znakomitych autorów piosenek – Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory. Miłości niełatwej, która zaowocowała pięknymi piosenkami, a możemy ją poznać m.in. z listów zebranych w książce „Listy na wyczerpanym papierze”. O tym niezwykłym związku opowie Dorota Ryst – poetka, animatorka kultury, zajmująca się od wielu lat tropami i biografiami literackimi.
Piosenki zaśpiewa Julia Pawłowska przy akompaniamencie Joanny Dojnikowskiej.

Zapraszamy do sali muzycznej KDK, w sobotę, 16 lutego, godz. 16:00. Wstęp wolny!

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*