REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Pojemnik na metale i tworzywa dostaniesz za darmo
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Pojemniki na metale i tworzywa sztuczne mieszkańcy domów jednorodzinnych w Chełmie dostaną za darmo! Będzie je można odbierać już od 28 czerwca w PSZOK.

Reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie informuje, że w poniedziałek, 28 czerwca, rozpoczyna akcję nieodpłatnego wydawania mieszkańcom pojemników na metale i tworzywa sztuczne.

W ramach umowy z Urzędem Miasta Chełm, spółka zakupiła kilka tysięcy żółtych pojemników o pojemności 240 litrów. Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej naszego miasta będą mogli je odbierać za darmo. Pojemniki będą wydawane przy bramie wjazdowej do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Bieławin 5, w godzinach pracy PSZOK; czyli od poniedziałku do piątku w godz. 7-16 oraz w soboty w godz. 7-14.

Odbioru może dokonać każdy właściciel nieruchomości, który złożył deklarację określającą wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami. Wystarczy tylko zabrać ze sobą dokument tożsamości i  podpisać umowę użyczenia. Mieszkańcy, którzy osobiście nie mogą stawić się w Punkcie, mogą udzielić pisemnego pełnomocnictwa do podpisu umowy i odbioru pojemnika dowolnie wybranej osobie (wzór upoważnienia dostępny jest na stronie www.mpgk.chelm.pl ).

Spółka zapewnia, że pojemników wystarczy dla wszystkich uprawnionych mieszkańców i będą wydawane sukcesywnie do czasu rozdysponowania całej puli 4500 sztuk. Jednocześnie MPGK przypomina, że do czasu odbioru pojemnika nadal należy gromadzić metale i tworzywa sztuczne  w dostarczanych  żółtych workach.

Pracownicy MPGK zapraszają do odbioru pojemników. Poprawią one wygodę i estetykę segregowania odpadów, a także zwiększą bezpieczeństwo ich odbioru. Proekologiczna inicjatywa ma na celu również zmniejszenie ilość powstałych odpadów w postaci żółtych worków przeznaczonych do segregacji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama