REKLAMA
,
Pojemnik na metale i tworzywa dostaniesz za darmo
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Pojemniki na metale i tworzywa sztuczne mieszkańcy domów jednorodzinnych w Chełmie dostaną za darmo! Będzie je można odbierać już od 28 czerwca w PSZOK.

Reklama

Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Chełmie informuje, że w poniedziałek, 28 czerwca, rozpoczyna akcję nieodpłatnego wydawania mieszkańcom pojemników na metale i tworzywa sztuczne.

W ramach umowy z Urzędem Miasta Chełm, spółka zakupiła kilka tysięcy żółtych pojemników o pojemności 240 litrów. Mieszkańcy zabudowy jednorodzinnej naszego miasta będą mogli je odbierać za darmo. Pojemniki będą wydawane przy bramie wjazdowej do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Bieławin 5, w godzinach pracy PSZOK; czyli od poniedziałku do piątku w godz. 7-16 oraz w soboty w godz. 7-14.

Odbioru może dokonać każdy właściciel nieruchomości, który złożył deklarację określającą wysokość opłaty za gospodarowanie odpadami. Wystarczy tylko zabrać ze sobą dokument tożsamości i  podpisać umowę użyczenia. Mieszkańcy, którzy osobiście nie mogą stawić się w Punkcie, mogą udzielić pisemnego pełnomocnictwa do podpisu umowy i odbioru pojemnika dowolnie wybranej osobie (wzór upoważnienia dostępny jest na stronie www.mpgk.chelm.pl ).

Spółka zapewnia, że pojemników wystarczy dla wszystkich uprawnionych mieszkańców i będą wydawane sukcesywnie do czasu rozdysponowania całej puli 4500 sztuk. Jednocześnie MPGK przypomina, że do czasu odbioru pojemnika nadal należy gromadzić metale i tworzywa sztuczne  w dostarczanych  żółtych workach.

Pracownicy MPGK zapraszają do odbioru pojemników. Poprawią one wygodę i estetykę segregowania odpadów, a także zwiększą bezpieczeństwo ich odbioru. Proekologiczna inicjatywa ma na celu również zmniejszenie ilość powstałych odpadów w postaci żółtych worków przeznaczonych do segregacji.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA