REKLAMA
,
Pokaż ten film dziadkom
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Spot reklamowy i konferencja – wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo seniorom. Dzisiaj, 4 grudnia br., policjanci analizowali różne sytuacje, które mogą zagrażać osobom starszym i metody radzenia sobie z nimi.

Reklama

„Bezpieczny Senior” – pod takim hasłem odbyła się w poniedziałek 4 grudnia br. w Lublinie konferencja poświęcona bezpieczeństwu osób starszych. Zorganizowali ją funkcjonariusze Wydziału Prewencji KWP w Lublinie. Podczas spotkania uczestnicy analizowali metody działania oszustów. Ich pomysłowość i przebiegłość jest nieograniczona. Pod pozorem jakiegoś nieszczęścia podają się za krewnych, pracowników społecznych, urzędników lub nawet policjantów lub prokuratorów – wprowadzają w błąd swoje ofiary, zyskują ich zaufanie i okradają. Dlatego tak ważne jest przekazywanie osobom starszym wiedzy na temat tych zagrożeń, aby mogły właściwie reagować, kiedy znajdą się w podobnej sytuacji.

Konferencja była też okazją do zaprezentowania najnowszego spotu profilaktycznego w ramach kampanii „Oszustom Stop!” Krótki film w żartobliwy sposób uczy osoby starsze, jak mają zachować się w przypadku próby wyłudzenia pieniędzy „na wnuczka”. Warto ten film pokazać swoim dziadkom.

Spot zrealizował Zespół  Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie, w ramach kampanii informacyjnej „Oszustom Stop!”. Przy realizacji przedsięwzięcia pomagali  seniorzy z lubelskiego Oddziału Okręgowego Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Pokaż ten film dziadkom.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA