REKLAMA
,
Połączą bliskich na święta
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

wŻołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej połączą przebywających w szpitalach i DPS ze swoimi bliskimi. To kolejna akcja w ramach projektu „Łączymy na święta”.

Reklama

Nadchodzące Święta Wielkanocne ponownie obchodzone będą w ścisłym reżimie sanitarnym. Wciąż trudna sytuacja związana z pandemią zmusiła wiele osób do pozostania w izolacji. W szczególnie trudnej sytuacji są osoby starsze, samotne i chore. Dlatego żołnierze WOT już po raz drugi będą im pomagać nawiązać kontakt z najbliższymi poprzez połączenia video.

Żołnierze 2 LBOT od dziś (2 kwietnia) do drugiego dnia Świąt Wielkanocnych, w ramach akcji „Łączymy na święta” będą pomagać tym, którzy nie mają odpowiedniego sprzętu i umiejętności, by samodzielnie nawiązać kontakt z bliskimi.
Działania te podejmowane będą zarówno wśród kombatantów, którzy pozostają pod opieką żołnierzy WOT, jak i na wnioski ze szpitali czy domów pomocy społecznej. Na pomoc mogą liczyć także chorzy, samotni, starsi, którzy zgłoszą takie zapotrzebowanie osobiście (w trakcie odwiedzin żołnierzy OT w ramach wcześniejszych działań pomocowych) lub zadzwonią do brygady oraz poszczególnych batalionów.
Kontakt z oficerem dyżurnym 2 LBOT: tel. 261 182 825.

Po otrzymaniu zgłoszenia, Terytorialsi pojadą pod wskazany adres, gdzie – zachowując wszystkie środki ostrożności nakazane przez sanepid – poprzez łącza internetowe połączą osoby z ich bliskimi.
Do dziś do lubelskiej Brygady OT wpłynęło ponad czterdzieści takich wniosków. Z oferty żołnierzy skorzystają pacjenci m.in. SPSK Nr 4 i 1 WSzK w Lublinie, szpitali w Lubartowie, Krasnymstawie, a także podopieczni DPS-ów w Lublinie i Domu Seniora w Woli Członowskiej.

No votes yet.
Please wait...
Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA