REKLAMA
,
Policjanci dostaną nowy dach nad głową
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rejowiec Fabryczny będzie miał własny komisariat policji. Wczoraj wmurowany został kamień węgielny pod jego budowę. Komisariat ma zostać oddany do użytku w roku 2019.

Reklama

We wczorajszej uroczystości udział wzięli m.in.: Wojewoda Lubelski Pan Przemysław Czarnek, Dyrektor Biura Logistyki Policji KGP insp.dr Małgorzata Borowik, przedstawiciele władz samorządowych, kadra kierownicza lubelskiego garnizonu Policji, przedstawiciele służb mundurowych, prokuratury, sądownictwa oraz firm i instytucji współpracujących z Policją.

Komisariat Policji dzisiaj mieści się w Rejowcu przy ul. Parkowej. Pracuje tam 23 funkcjonariuszy. Użytkowany przez policjantów budynek nie spełnia obowiązujących standardów funkcjonalnych i użytkowych.  Jest za mało pomieszczeń, brak pomieszczeń socjalnych. Dla policyjnych samochodów jest tylko jedno miejsce garażowe. Wielkość działki nie pozwala też na rozbudowę obiektu. Rozwiązaniem była budowa nowego komisariatu. Gmina Miasto Rejowiec Fabryczny przekazała działkę o powierzchni 0,2993 ha w trwały Zarząd Komendzie Wojewódzkiej Policji w Lublinie.  Powstanie na niej budynek administracyjno – biurowy oraz zaplecze garażowo – gospodarcze. W głównym budynku znajdować się będzie zespół pomieszczeń oficera dyżurnego, pomieszczenia dla zespołów patrolowych z szatniami, pokoje dzielnicowych i wydziału kryminalnego,  sala odpraw, sekretariat i pokoje kierownictwa, a także poczekalnia. Policjanci będą mieli również do dyspozycji szatnie i natryski. Budynek przystosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (pochylnia i sanitariat).

Obecnie trwają tam roboty ziemne. Zakończenie budowy i oddanie do użytku przewidziano na 2019 rok.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA