REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Policzmy ptaki
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Zimowe Ptakoliczenie rozpoczyna się w całej Polsce. Także na Lubelszczyźnie. Każdy może przyłączyć się do akcji.

Po raz 16. Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków organizuje akcję zimowego liczenia ptaków. Każdy może się do niej przyłączyć i policzyć, ilu przedstawicieli danego gatunku odwiedza jego karmnik, ogród, skwer przed blokiem czy pobliski park. Organizatorom zależy, by skupić się na gatunkach, które zimą można spotkać najbliżej człowieka. Dzięki wynikom dostarczanym przez wolontariuszy, tworzone są zestawienia najliczniej spotykanych ptaków.

Liczenie przeprowadzić można indywidualnie, w gronie znajomych lub podczas bezpłatnej wycieczki ornitologicznej z przewodnikiem. Taki spacer o 9.00 rozpocznie się w sobotę (25 stycznia) we Włodawie, a także w innych miejscowościach regionu. m.in. w Zarzeczu Łukowskim, Poniatowej czy Janowie Podlaskim.

Zapraszamy mieszkańców Włodawy na wycieczkę z ornitologiem: 25 stycznia, godzina zbiórki: 09.00, Cmentarz Wojenny Wojska Polskiego, ul. Lubelska 35.
Uczestnicy będą mieli do przejścia trasę do punktu pomiaru wody na Bugu we Włodawie, następnie spacer wzdłuż Bugu do dawnej strzelnicy wojskowej, poprzez łąki do Nadleśnictwa Włodawa, a następnie do ul. Wspólnej.  Tu czekać będzie ognisko z pieczeniem kiełbasek (około godz. 12:00). Trasa jest łatwa do przejścia, a jej długość liczy około 3-4 km.
Dobrze mieć wygodne buty i ubranie dostosowane do terenu i aktualnej pogody, lornetka mile widziana. Można ze sobą wziąć coś do pieczenia na patyku nad ogniskiem.

W razie pytań lub wątpliwości – napisz do OTOP.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*