REKLAMA
,
Pomagają seniorom w szczepieniach
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Seniorzy w sprawie szczepień mają wsparcie Terytorialsów. Żołnierze pomagają zarejestrować się i dotrzeć do punktu medycznego. A jak trzeba, to zorganizują szczepienie w domu.

Reklama

Żołnierze z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej od chwili uruchomienia szczepień przeciw COVID-19 czyli od grudnia 2020 r. aktywnie włączyli się do pomocy. Ich wsparcie dotyczy szczególnie seniorów oraz kombatantów. Co robią żołnierze?

Ich pomoc można podzielić na cztery obszary:
– obsługa infolinii,
– dojazd do seniora i zaszczepienie seniora w domu,
– transport do miejsca szczepień
– pomoc w rejestracji i wyszukaniu punktu szczepień.

Infolinia i transport

Infolinia jest narzędziem pomocniczym dla seniorów chcących poddać się szczepieniu. Działa pod nr tel. 800 100 115 przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 7.30 do 19.30. Można tu zasięgnąć informacji m.in. na temat najbliższego miejsca, gdzie można wykonać szczepienia, pomocy w zarejestrowaniu na szczepienie (w tym na mobilny punkt szczepień), pomocy seniorom w obsłudze sprzętu IT oraz umawiania seniorów na transport i dowóz do miejsca szczepienia.

Tylko w tym roku na infolinii odebrano ponad 12 tysięcy połączeń. Zgłoszenia dotyczyły głównie transportu na szczepienia, pomocy w rejestracji, mobilnych punktów szczepień.

Seniorzy mogą też liczyć na pomoc Terytorialsów jeśli chodzi o transport do miejsca szczepień. Lubelscy żołnierze pomogli w ten sposób 64 seniorom i ich rodzinom. Wszelkie informacje na temat transportu udzielanego przez żołnierzy 2LBOT można uzyskać pod numerem tel. 781 400 674.

Mobilne zespoły szczepienne

uzupełnią siatkę zespołów z punktów populacyjnych. I mogą szczepić pacjentów w domu. W ten sposób wspomagają tych, których stan zdrowia nie pozwala na zaszczepienie się w punkcie stacjonarnym. Dotyczy to w szczególności obłożnie chorych.

Zespoły nie realizują jednak tych zadań na zgłoszenie osób indywidualnych. Aby skorzystać z mobilnego punktu szczepień, trzeba więc najpierw skontaktować się ze swoją poradnią POZ lub pielęgniarką opieki długoterminowej. I to najpierw lekarz rodzinny powinien potwierdzić, że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA