REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Pomagają seniorom w szczepieniach
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Seniorzy w sprawie szczepień mają wsparcie Terytorialsów. Żołnierze pomagają zarejestrować się i dotrzeć do punktu medycznego. A jak trzeba, to zorganizują szczepienie w domu.

Reklama

Żołnierze z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej od chwili uruchomienia szczepień przeciw COVID-19 czyli od grudnia 2020 r. aktywnie włączyli się do pomocy. Ich wsparcie dotyczy szczególnie seniorów oraz kombatantów. Co robią żołnierze?

Ich pomoc można podzielić na cztery obszary:
– obsługa infolinii,
– dojazd do seniora i zaszczepienie seniora w domu,
– transport do miejsca szczepień
– pomoc w rejestracji i wyszukaniu punktu szczepień.

Infolinia i transport

Infolinia jest narzędziem pomocniczym dla seniorów chcących poddać się szczepieniu. Działa pod nr tel. 800 100 115 przez siedem dni w tygodniu, w godzinach od 7.30 do 19.30. Można tu zasięgnąć informacji m.in. na temat najbliższego miejsca, gdzie można wykonać szczepienia, pomocy w zarejestrowaniu na szczepienie (w tym na mobilny punkt szczepień), pomocy seniorom w obsłudze sprzętu IT oraz umawiania seniorów na transport i dowóz do miejsca szczepienia.

Tylko w tym roku na infolinii odebrano ponad 12 tysięcy połączeń. Zgłoszenia dotyczyły głównie transportu na szczepienia, pomocy w rejestracji, mobilnych punktów szczepień.

Seniorzy mogą też liczyć na pomoc Terytorialsów jeśli chodzi o transport do miejsca szczepień. Lubelscy żołnierze pomogli w ten sposób 64 seniorom i ich rodzinom. Wszelkie informacje na temat transportu udzielanego przez żołnierzy 2LBOT można uzyskać pod numerem tel. 781 400 674.

Mobilne zespoły szczepienne

uzupełnią siatkę zespołów z punktów populacyjnych. I mogą szczepić pacjentów w domu. W ten sposób wspomagają tych, których stan zdrowia nie pozwala na zaszczepienie się w punkcie stacjonarnym. Dotyczy to w szczególności obłożnie chorych.

Zespoły nie realizują jednak tych zadań na zgłoszenie osób indywidualnych. Aby skorzystać z mobilnego punktu szczepień, trzeba więc najpierw skontaktować się ze swoją poradnią POZ lub pielęgniarką opieki długoterminowej. I to najpierw lekarz rodzinny powinien potwierdzić, że pacjent może skorzystać ze szczepienia w domu.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama