REKLAMA
,
Pomoc socjalna dla uczniów
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rodziny o niższych dochodach mogą ubiegać się o stypendia i zasiłki szkolne dla swoich dzieci. Wnioski o pomoc będą dostępne od 1 września.

Reklama

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie mieszkający w Chełmie mogą otrzymać pomoc materialną w formie stypendium socjalnego lub zasiłku szkolnego. Warunkiem otrzymania wsparcia jest wysokość dochodu na osobę w rodzinie ucznia. W tym roku dochód ten nie może przekroczyć 514 zł netto na osobę w rodzinie. Pod uwagę brane będą dochody z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku czyli z sierpnia 2017 r.

Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego i zasiłku szkolnego będą dostępne od 1 września br.  Wypełnione druki trzeba będzie złożyć najpóźniej 15 września br.

Dokumenty będą wydawane i przyjmowane w szkołach, których organem prowadzącym jest Miasto Chełm. Natomiast w przypadku uczniów uczęszczających do szkół poza miejscem zamieszkania, wnioski będzie wydawać i przyjmować Wydział Oświaty chełmskiego Urzędu Miasta.

Procedury dotyczące m.in. postępowania kwalifikacyjnego zostały opisane w „Regulamin udzielania pomocy materialnej o charakterze socjalnym dla uczniów zamieszkałych na terenie Miasta Chełm”. Uchwałę nr XXIX/323/17 Rady Miasta Chełm z 28.06.2017 r. i załączniki do niej znajdziecie tutaj.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA