REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Pomogą niepełnosprawnym
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Niepełnosprawni mieszkańcy Chełma będą mogli dostać pieniądze na zakup sprzętu lub zdobycie wykształcenia. MOPR realizuje pilotażowy program “Aktywny samorząd”.

Program finansuje Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. W jego ramach niepełnosprawni mieszkańcy Chełma będą mogli w tym roku ubiegać się o różnego rodzaju pomoc.
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie będzie wspierał m.in. zakup i montaż oprzyrządowania do samochodu, zakup sprzętu elektronicznego oraz oprogramowania, zakup protez kończyn. Można będzie także ubiegać się o środki na różnego rodzaju kursy i szkolenia, w tym na kurs prawa jazdy. Oddzielne fundusze przeznaczono na utrzymanie sprawności technicznej wózka inwalidzkiego o napędzie elektrycznym czy utrzymanie sprawności technicznej protezy kończyny, a także na zapewnienie opieki dla osoby zależnej. Nabór wniosków ruszy 5 kwietnia.
Chełmski MOPR będzie oferować też pomoc w uzyskaniu wykształcenia. Program przewiduje dofinansowanie kosztów edukacji w szkole policealnej, kolegium, a także w szkole wyższej, na studiach I i II stopnia, doktoranckich, podyplomowych, a także kosztów przewodu doktorskiego otwartego poza studiami doktoranckimi. Wnioski przyjmowane będą w dwóch turach: na rok akademicki 2017/2018 od 9 do 30 marca, a na rok akademicki 2018/2019 od 1 września do 10 października.
O szczegółowe informacje dotyczące programu “Aktywny samorząd” pytajcie w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie, ul. Kolejowa 8 (parter pokój nr 10), tel: 82 564-38-55. Więcej przeczytacie tutaj.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*