REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Ponton z papierosami dryfował po Bugu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Papierosy zostały porzucone przez przemytników i dryfowały po Bugu. Dzięki współpracy funkcjonariuszy z Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej i służb granicznych Ukrainy po raz kolejny udaremniono przemyt przez „zieloną granicę”.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Skryhiczynie udaremnili 25 maja próbę przemytu papierosów z terenu Ukrainy do Polski. Tym razem funkcjonariusze, po informacji przekazanej im przez służby graniczne Ukrainy, ujawnili na rzece granicznej Bug, łódź pontonową wypełnioną nielegalnymi papierosami. Kontrabanda została porzucona przez przemytników, którzy nie zdołali przeprawić się z nią na polską stronę rzeki.Papierosy znajdujące się w łodzi były spakowane w pakiety po pięćdziesiąt kartonów i owinięte w foliowe worki.  Zabezpieczono 8 tys. paczek papierosów o wartości prawie 120 tys. zł.
Służby graniczne Ukrainy przekazały informację, że po swojej stronie zatrzymały trzy osoby, które prawdopodobnie były zaangażowane w tę próbę przemytu. W sprawie wszczęto również postępowanie przygotowawcze prowadzone przez NOSG. Obecnie trwa ustalanie pozostałych osób, które mogły brać udział w procederze.

Funkcjonariusze z Nadbużańskiego Oddziału SG od początku roku zatrzymali papierosy pochodzące z przemytu o wartości prawie 4 mln zł.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*