REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Porozumienia na lewicy. Kabaciński “jedynką” w Chełmie?
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Michał Kabaciński, poseł Twojego Ruchu będzie najprawdopodobniej liderem listy Zjednoczonej Lewicy w okręgu wyborczym Zamość – Chełm – Biała Podlaska. 

Reklama

Na lewicy powoli dochodzi do porozumienia, co do części nazwisk, które pojawią się na listach wyborczych. Z informacji podanych przez stację TVN24 wynika, że z Lublina wystartuje pochodzący z Biłgoraja Janusz Palikot, a z okręgu nr 7. wystartuje jeden z najmłodszych posłów obecnej kadencji Sejmu, Michał Kabaciński, rzecznik prasowy Twojego Ruchu.

Michał Kabaciński dostał się do Sejmu w 2010 roku, startując z drugiego miejsca w okręgu lubelskim z listy Ruchu Palikota otrzymał 6984 głosy.  Ukończył wieczorowe studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W 2013 został koordynatorem Europy Plus w województwie lubelskim.

Ostateczne decyzje mają zostać podjęte w najbliższą sobotę, ale już wiadomo, że Sojusz Lewicy Demokratycznej i Twój Ruch podjęły decyzję o utworzeniu wspólnego komitetu pod nazwą “Zjednoczona Lewica”.

Fot. Wirtualna Polska

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama