REKLAMA
,
Porozumienie zmienia władze
Porozumienie zmienia władze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Piotr Krawczuk vel Walczuk został szefem Porozumienia – partii Jarosława Gowina w okręgu wyborczym nr 7. Zastąpił na tym stanowisku Jakuba Banaszka.

Jakub Banaszek nie ubiegał się o ponowny wybór. Przypomnijmy, że prezydent Chełma jeszcze pod koniec 2019 roku zrezygnował z szefowania miejskim strukturom Porozumienia Jarosława Gowina. Na stanowisku zastąpił go wówczas Daniel Domoradzki. Ten sam, który już w lutym br.  w niesławie pożegnał się ze stanowiskiem zastępcy prezydenta Chełma.

Reklama

Obu rezygnacjom J. Banaszka towarzyszy ta sama narracja:

Pan prezydent już jakiś czas temu zapowiedział, że chce się skupić na sprawach miasta. Zarządzanie partyjnymi strukturami wymaga poświęcenia dużo czasu. Dlatego podjął taką decyzję, ale pozostaje członkiem ugrupowania – mówił „Dziennikowi Wschodniemu” Piotr Krawczuk vel Walczuk.

Piotr Krawczuk vel Walczuk jest jednak bliskim współpracownikiem prezydenta. Do Rady Miasta Chełm został wprawdzie wybrany z listy PiS. Jednak jako radny kontroluje związany z prezydentem Klub Radnych „Porozumienie dla Chełma”, który tworzą radni pierwotnie związani z PSL i lewicowym Postaw na Chełm. Teraz awansował w strukturach Porozumienia. Niewątpliwie więc J. Banaszek zachował wpływy w regionalnych strukturach partii. Przypomnijmy jeszcze tylko, że na Okręg wyborczy nr 7, którym zarządzał będzie P. Krawczuk vel Walczuk składają się trzy dawne województwa – chełmskie, zamojskie i bialskopodlaskie.

Wiceprezesami partii w okręgu zostali: senator Józef Zając, Rafał Bukowski, kierownik Centrum Usług Wspólnych w Chełmie i Adam Chodziński, radny miejski i dyrektor szpitala w Białej Podlaskiej. Sekretarzem został były działacz PSL Sławomir Zawiślak, a funkcję sekretarza objęła Paulina Suchań.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Remonty wloką się niemiłosiernie
Remonty wloką się niemiłosiernie
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Na Kolejową jeszcze poczekamy
Przyszłość dworca budzi emocje
Przyszłość dworca budzi emocje
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Na Jagielońskiej kładą asfalt
Na Jagiellońskiej kładą asfalt
REKLAMA