REKLAMA
,
Port Lotniczy Lublin nowym partnerem chełmskiej uczelni
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Elektryczna obsługa lotniska – to będzie nowa specjalność studiów w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie. Jest to jeden z zapisów umowy, którą chełmska uczelnia właśnie podpisała z Portem Lotniczym Lublin. Na co jeszcze umówiły się strony?

Reklama

We wtorek (7 grudnia) rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie podpisał z władzami Portu Lotniczego Lublin porozumienie o współpracy. W jego ramach strony zobowiązały się do wymiany doświadczeń naukowych, dydaktycznych i badawczych. Współpraca zakłada m.in. wspólne opracowanie programu nowej specjalności na kierunku elektrotechnika. Już niebawem studenci w Chełmie będą mogli kształcić się na nowej specjalności – elektryczna obsługa lotniska.

Porozumienie umożliwia również wzajemne korzystanie z bazy dydaktycznej, laboratoryjnej oraz wiedzy eksperckiej, która przekazywana będzie na specjalistycznych szkoleniach; zarówno dla pracowników i studentów PWSZ w Chełmie, jak i pracowników portu lotniczego.

– Cieszę się, że grono partnerów Portu Lotniczego Lublin poszerza się o kolejną uczelnię wyższą, jedną z najlepszych uczelni zawodowych w Polsce, branżowo najbliższą naszej działalności. Jestem przekonany, że z powodzeniem będziemy mogli rozwijać wspólne działania o charakterze edukacyjno-dydaktycznym, wymieniając się doświadczeniami – mówi prezes Portu Lotniczego Lublin Andrzej Hawryluk.

W ramach porozumienia Port Lotniczy Lublin umożliwi studentom odbywanie u siebie praktyk i staży.

– Podpisane porozumienie przyniesie obopólne korzyści naszym instytucjom, ale tak naprawdę najbardziej zyskają na nim studenci. Dzięki współpracy z Portem Lotniczym Lublin będą mieli okazję skorzystać z wiedzy i doświadczenia pracowników lotniska, którzy na co dzień dbają o zapewnienie najwyższych standardów bezpieczeństwa i obsługi pasażerów – mówi rektor PWSZ w Chełmie dr hab. inż. Arkadiusz Tofil.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA