Jutro chełmskie Nadleśnictwo rozdawać będzie sadzonki drzew. W ten sposób Lasy Państwowe chcą nas zaprosić do udziału w akcji #sadziMy.

W piątek drzewka rozdawać będą wszystkiw nadleśnictwa w Polsce. Jest ich łącznie 430. Sadzonki dostaniemy oczywiście bezpłatnie. W ten sposób Lasy Państwowe chcą nas zaprosić do udziału w akcji #sadziMy.
Potraktujmy rzecz poważnie i posadźmy drzewka na swoich działkach. Leśnicy przypominją, że drzewa sadzimy nie tylko na wiosnę, ale również jesienią!
Akcję oficjalnie zainaugurują Prezydent RP Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda, którzy wezmą udział w odnawianiu lasu na terenie leśnictwa Zdroje w Nadleśnictwo Lipusz, Lasy Państwowe najbardziej zniszczonym przez #huraga100lecia w sierpniu 2017 r. Para Prezydencka wspólnie między innymi z pracownikami administracji publicznej, harcerzami, żołnierzami, strażakami, leśnikami, posadzi blisko 64 tys. nowych drzew.
 
Chełmianie będą mogli jutro odebrać sadzonki w siedzibie Nadleśnictwa Chełm przy ul. Hrubieszowskiej 123. Leśnicy czekają na Was od godz. od 9:00 do 15:00. Chętni mogą wybierać spośród sadzonek dębu, olchy, czereśni, świerka i brzozy. Szczegółową mapę lokalizacji  wszystkich miejsc gdzie rozdawane będą młode drzewka znajdziecie tutaj.
Dodatkową pulę sadzonek otrzyma Miasto Chełm i jak urząd zapowiada w swoich mediach społecznościowych
… już w najbliższy piątek wzbogacą (one – red) nasz lokalny drzewostan  Zdjęcia z nasadzeń opublikujemy oczywiście na naszym profilu .
O nasadzeniach prowadzonych w mieście pisaliśmy już jakiś czas temu. Niestety nie był to materiał optymistyczny. Mamy więc nadzięję, że tym razem drzewka przetrwają i wyrosną z nich piękne okazy.
Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec, drewno, tworzący domy również dla nas. (…) Przyłączcie się do nas! Posadźcie swoje drzewo! – apelują leśnicy.