REKLAMA
,
Poseł Raniewicz prostuje
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Poniżej publikujemy sprostowanie jakie w imieniu posła Grzegorza  Raniewicza nadesłała do redakcji chelmski.eu kancelaria prawna. Poseł polemizuje w niej ze stwierdzeniami zawartymi w tekście „Opinie: Jak Raniewicz chodzi własnymi drogami”. Zapowiada też dalsze konsekwencje prawne.

Reklama

Sprostowanie

W artykule zatytułowanym „Opinie. Jak Raniewicz chodzi własnymi drogami” opublikowanym w dniu 24 października 2018 r. na portalu internetowym CHELMSKI.EU podane zostały następujące nieścisłe lub nieprawdziwe informacje:

Nieprawdziwa jest informacja: „Pojawia się co cztery lata. Na co dzień nie funkcjonuje w chełmskiej polityce. Próżno szukać efektów jego pracy parlamentarnej, która realnie przekłada się na lokalne inwestycje. (…) Jego nazwisko pojawia się raz na cztery lata na listach wyborczych do parlamentu. Mandat zdobywa, a do następnych wyborów skupia się na filantropii, wspieraniu swojej fundacji i obejmowaniu patronatów honorowych lokalnych wydarzeń.” Pan Grzegorz Raniewicz w swojej pracy parlamentarnej wielokrotnie podejmował działania przekładające się na lokalne inwestycje i problemy. Wystarczy sięgnąć do publicznej witryny Sejmu, by zapoznać się z treścią interpelacji lub wystąpień dotyczących przykładowo obwodnicy Chełma i drogi S12, ilości dalekobieżnych połączeń kolejowych na trasie Chełm — Warszawa, przejść granicznych w powiecie włodawskim, czy problemów takich jak obowiązek wymiany wodomierzy w mieszkaniach będących w zasobach spółdzielni mieszkaniowych. Jest również członkiem Parlamentarnego Zespołu ds. Polski Wschodniej, prowadzi biura poselskie w Chełmie, Tomaszowie Lubelskim, Krasnymstawie i Włodawie, udzielające m.in. nieodpłatnej pomocy prawnej mieszkańcom regionu.

Nieprawdziwa jest informacja: „Poparcie Platformy dla Prezydent Fisz deklarował już w czerwcu 2018 r. (…) Na poparcie Raniewicza może liczyć prezydent Fisz, ale nie kandydat Koalicji Obywatelskiej.” Pan Grzegorz Raniewicz nie udzielał w toku kampanii poparcia urzędującej Pani Prezydent, popierał natomiast kandydata Koalicji Obywatelskiej. Poparcie, również ze strony kandydata Koalicji Obywatelskiej dla Prezydent Fisz nastąpiło przed drugą turą wyborów samorządowych.

Nieprawdziwa jest informacja: „Wzmocnienie Platformy Obywatelskiej nie jest po myśli Raniewicza. Absurd? Oczywiście, że absurd. Nie dla Raniewicza, który wystawia własny rachunek zysków i strat. Nie ma tyle wyobraźni, aby kalkulować inaczej niż poprzez własne interesy. Nie idzie na kompromis.” Pan Grzegorz Raniewicz, jako wieloletni polityk Platformy Obywatelskiej jest w oczywisty sposób zainteresowany jej wzmocnieniem, prowadząc aktywność parlamentarną, jak też angażując się w kampanię samorządową. W ramach działalności politycznej czasem zajmuje stanowisko kompromisowe, najlepszym tego przykładem jest obecne poparcie wraz z Dariuszem Grabczukiem Prezydent Agaty Fisz, mimo, że 4 lata temu był jej kontrkandydatem w wyborach. Również dialog wewnątrz własnego ugrupowania oparty jest na kompromisach.

 

Napisz komentarz
 • Radco dłuższą chwile mi zajelo zrozumienie ze ten artykuł to sprostowanie 😉
  Nie wiem jakie poczucie humoru maja prawnicy Raniewicza ale dla mnie to dalsza polemika a nie sprostowanie.
  Przede wszystkim to nie Raniewicz prostuje tylko prostowac ma chelmski.eu swój artykuł 😉
  O ile kojarzę po sprostowaniu jest naprawienie wyrzadzonych szkód, niestety 😉

 • Radco, mozliwe ze nie znam prawa prasowego i wcale sie tego nie wstydzę 😉
  Natomiast podejrzewam ze prawnicy ktorych zatrudnia p. Raniewicz na rzeczonym prawie sie znaja;)
  Ale wytlumacz mi co znacza dalsze konsekwencje prawne, czy beda kolejne sprostowania do sprostowania ? 😉

 • dos chyba nie zna prawa prasowego i postępowań w tym zakresie. Publicystyka i opinie to specyficzny rodzaj dziennikarstwa. Redaktor ma prawo do swoich opinii. Osoba publiczna może tu tylko w zwykłym trybie prosić o sprostowanie. Dobrym gestem redakcji jest to ze zostało opublikowane. Nie ma tu po drodze żadnych sądów. Byłby gdyby redakcja odmówiła a Poseł się uparł. Dochodzenie ochrony swoich dóbr może choć nie musi dopiero nastąpić. Wtedy poseł musiałby udowodnić wiele rzeczy. Redaktor musiałby obronić swoje tezy. Proces mógłby trwać latami a jego finał to w ostateczności najczęściej publikacja sprostowania we wskazanych mediach lub wpłata jakiejś kwoty pieniężnej. Przy lokalnym zasięgu oddziaływania to kwestia w graniach śmiesznych kwot. Raniewicz byłby mądry jakby zadzwonił do redaktora poprosił o pare wspólnych akcji żeby ocieplić wizerunek i byłoby po sprawie. Na sądzie może tylko tracić. A portal będzie grzał temat. Nazwa bedzie chodziła po mieście. Ludzie będą zaglądać. Czytać. A ze Raniewicz najbardziej lubianym posłem nie jest w Chełmie to chelmski.eu będzie swego rodzaju obiektem kultu-wzorca „walki” z posłem. Zyska kibiców i popleczników. I tak to będzie wyglądało.

 • Dos, popatrz na przykłądy z Polski, przestępczyni w Łodzi zostaje wybrana, bohater afery seksualnej też prawomocnie skazany startuje i nawet do drugiej tury wchodzi, ludzie nie patrzą na to jaki wyrok tylko na to co sami sądzą o człowieku. A Raniewicz lokalnie się skompromitował poparciem dla Fisz, to chyba nie jest żadną tajemnicą.

 • jest też ryzyko, że jego mniemanie podzieli niezależny sąd a wtedy to nie będzie tylko burza w szklance wody 😉

 • Dos, dobrze że napisałeś że w jego mniemaniu. Ja trochę się obracam wśród ludzi i słyszę co mówią, od początku dla mnie i wielu osób było wiadome jak się skończy popieranie Fisz, i teraz też nie sądzę, żeby dobrze się skończyła dla Raniewicza ta burza w szklance wody którą chce wywołać. Jego wybór, jego sprawa, ale ludzie (czytaj: jego wyborcy) swoje zdanie mają na jego temat i całej sprawy z poparciem. I zapewne za rok je wyrażą podczas wyborów.

 • ja, ludzie już zadecydowali w sprawie wyborów samorządowych i chyba zrobili to dobrze 🙂
  teraz jest kwestia prawna, akurat nie chce przesądzać czy w opublikowanym artykule dziennikarz wyrażając własna opinie przekroczył granice prawa czy nie bo to nie moja rola tylko sądu.
  Osobiście uważam że zarówno dziennikarz ma prawo do swobody wypowiedzi jak i Poseł Raniewicz ma prawo do obrony dobrego imienia, które w jego mniemaniu zostało naruszone.
  Akurat dla polityka dobre imię jest praktycznie jedynym argumentem szczególnie przy sprawowaniu mandatu przedstawicielskiego. Warto żeby nad sprawą pochylił się sąd i w tej roli nie zamierzam go zastępować 😉
  nie wiem czy sprawa pogrąży Posła Raniewicza czy odwrotnie ale przegrana sprawa przed samymi wyborami parlamentarnymi chwały mu nie przyniesie. Cóż jego ryzyko 😉

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA