REKLAMA
,
Poseł zabiega o inwestycje na „ścianie wschodniej”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Obwodnica Chełma oraz drogi S12 i S17 do przejść granicznych w Dorohusku i Hrebennem to – zdaniem posła Krzysztofa Grabczuka – najpilniejsze inwestycje w naszym regionie, bez których trudno mówić o rozwoju „Ściany Wschodniej”.

Reklama

Poseł Koalicji Obywatelskiej Krzysztof Grabczuk, reprezentujący cały okręg wyborczy nr 7, miał 8 stycznia wystąpienie w Sejmie RP, podczas debaty nad uchwałą budżetową na 2020 rok.

Poseł skrytykował przedstawiony przez rząd projekt budżetu i zabiegał o realizację inwestycji w Polsce Wschodniej, które przyczynią się do rozwoju całego regionu, głównie o obwodnicę Chełma, drogi S12 i S17 do przejść granicznych w Dorohusku i Hrebennem, rozbudowę obu tych przejść wraz z budową parkingów dla ciężkich samochodów oczekujących na odprawę, a także o budowę nowego przejścia granicznego w Zbereżu w gm. Wola Uhruska. Mówił m.in:

Cały czas dyskutujemy o budżecie. Musimy wszyscy powiedzieć, że to nie jest dobry budżet dla Polski. To nie jest budżet rozwoju, ale budżet stagnacji i przetrwania. Niestety w moim przekonaniu nie rozwiązuje on również problemów społecznych, chociażby takich jak służba zdrowia i oświata. Nie rozwiązuje też problemów osób starszych. Środki na inwestycje są wyjątkowo małe, jeśli porównalibyśmy to z innymi państwami Unii Europejskiej.

Dlatego upominam się o środki finansowe i inwestycje w przypadku Polski wschodniej. Chodzi o drogi nr 12 i 17, o obwodnicę Chełma, o rozbudowę przejść granicznych w Dorohusku, w Hrebennem, o parking dla tirów, bowiem ostatnio kolejka tirów do granicy miała trzydzieści kilka kilometrów, a także o przejście graniczne w Zbereżu. Dzisiaj państwo przegłosowaliście 2 mld zł dla agencji PR-owskiej. Gwarantuję państwu, że jeśli przekażecie te środki finansowe na rozwój Polski Wschodniej, to efekty będą dużo, dużo lepsze.

Napisz komentarz
 • Grabczak ty miernoto jedna. Odaj te miliony co żeś nam Chełmiano ukradł i napraw krzywdy co żeś nam wyrządział. Raz , zamiast po wygraniu wyborow zabrać sie do roboty żeby zmiejszyć załużenie i wprowadzić Chełm na droge rozwoju a przede wszystkim przygotować na absorbcji duzych środkow unijnch (kadry do pisania projektów , zabezpiezone własne środki na wkład itd) to że zaczal od remontu gabinetu i zaplecza na do „posuwania panieniek”. I na tym twojA innowacyjna polityka sie skończyła. Reszta, to ześ wizął jeszcze wiecej kredytow i zacza rolowac dług. Fisz to twoj ” wynalezaek” jej żes sprzedal ten paten ta rolowanie kasy i noi nie robienie, bo żeś myślal ze nie masz z kim przegrać i przegraleś z nią chyba coś 300 głosami. Nastepnie jestes nam winny coś z miliard zł nie przynanaych śreodkow unijnych, oraz blokade budowy Galerii Chełmskiej 35 tys. m2 powierzchni . Ile to podatku do budżetu miasta itd ?
  Grabczak oddajnam te miliony i spadaj stąd dziadu!

 • Prokurator Robert Scurvy

  Tsj niestety dowcip konczy sie na poczatkowej diagnozie a dalej to juz proza zycia, haha

 • Definitywnie jestem zazwyczaj przeciw, a nawet za!!!😆 hehehi
  Tutaj oczywiście psychiatra powinien nieco szerzej się wypowiedzieć. Czuję znaczny niedosyt…

 • Prokurator Robert Scurvy

  Dobry dowcip slyszalem dzisiaj na miescie:
  Przychodzi baba do Najlepszego Psychiatry w Chelmie i od progu zaczyna: o k…., ja p…. nie wytrzymam z tymi wariatami.
  Na to Najlepszy Psychiatra w Chelmie: o widze Pani z Urzedu Miasta…., hehe

 • Prokurator Robert Scurvy

  Hehe Gienek ty jestes blizej Pani Posel i wiesz czy taka analiza jest jej do czegokolwiek potrzebna. Jezeli zechcesz zobaczyc godlo Chelma to wybierz sie do wlasciwego muzeum i pytaj o pania kustosz, nazwisko znasz. Ja ze swojej strony moge uprzedzic o takiej wizycie ale tylko wtedy gdy potwierdzisz ze tego opracowania potrzebujesz. Ja nie jestem dysponentem tej analizy konserwatorskiej tylko posrednikiem majacym dosc ograniczona wiedze, hehe

 • Prokurator Robert Scurvy

  Oczywiscie bardzo chwali sie Pani Posel takie zaangazowanie i bylaby druga po Janczykowskim osoba ktora ratuje 1000 letnia historie wiezy.
  Oczywistym jest tez ze jest mozliwy dostep do wspomnianej ponizej analizy konserwatorskiej.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Gospodarcze centrum dla młodych
  Absolutorium dla prezydenta
  Absolutorium dla prezydenta
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
  Waśniewskiego znowu przejezdna
  Raport o stanie Chełma
  REKLAMA