REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Powojskowe autobusy na aukcji
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Powojskowe pojazdy, łodzie, maszyny, sprzęt techniczny są do kupienia w Lublinie. W piątek w Agencji Mienia Wojskowego odbędzie się kolejny przetarg na mienie wycofane z wojska.

W ofercie znalazło się aż 139 pozycji o łącznej wartości prawie 484 tys. zł. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 50 zł, a kończą na 19 tys. zł. Zyski ze sprzedaży zostaną przekazane na Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Przetargi na powojskowy sprzęt i pojazdy wracają do Lublina. Wśród wystawionych pozycji coś dla siebie znajdą zapewne fani powojskowej motoryzacji. Na nowych właścicieli czekają autobusy autosan w cenie wywoławczej od 10 tys. zł., trzy autobusy sztabowe wycenione na 8 tys. za sztukę oraz aż 11 kultowych starów 200 w cenie ofertowej 3,2 tys. zł lub 4 tys. zł za sztukę. W Lublinie kupimy również trzy mikrobusy marki Lublin (od 2 tys. zł. za sztukę), sanitarne wersje tarpana iveco ( 9 tys. zł) oraz poloneza (1,7 tys. zł)., a także osobowe: daewoo nubira (1 tys. zł) i opel vivaro (7 tys. zł)

Do wzięcia jest też cysterna paliwowa dystrybutor na samochodzie Star 266 w cenie 9 tys. zł; cysterna paliwowa – przyczepa za 7 tys. zł; polowa stacja zasilania, za którą przyszły właściciel będzie musiał zaoferować minimum 10 tys. zł oraz najdroższa pozycja lutowego przetargu – wyceniona na 19 tys. zł spycharka hydrauliczna DZ-27S NA T-130.

Prowadzących gospodarstwa rolne zainteresować może ciągnik ursus C-360 wystawiony do sprzedaży za 13 tys. zł oraz koparka ciągnikowa KT-0162 ursus C-360, za którą trzeba zapłacić minimum 14 tys. zł.
Miłośnicy turystyki wodnej oraz wędkarze mogą złożyć oferty na zakup łodzi saperskich ŁS- 76M oraz łodzi desantowej, wycenionych odpowiednio na 2 tys. oraz 1 tys. zł. Szanse na stanie się przetargowym hitem mają pakiety skrzyń drewnianych, które cieszą się ogromnym wzięciem w sklepie internetowym AMW. W Lublinie ceny wywoławcze – w zależności od wielkości zestawu – wahają się od 1,6 tys. zł do 9,8 tys. zł.

Pozycją wartą uwagi jest także pakiet artykułów technicznych zawierający m. in.: czteroboran sodowy boraks 97% – ekologiczny i bezpieczny minerał szerokiego zastosowania o właściwościach antyseptycznych, przeciwgrzybiczych i owadobójczych oraz wykorzystywaną przy produkcji szkła, ceramiki i akumulatorów minię ołowianą, filc i talk techniczny.

Wśród wystawionych pozycji znajdziemy też tak różnorodny asortyment jak wózki transportowe i podnośniki widłowe, namioty – warsztatowy i techniczny, domki przewoźne i kontenery, granitową kostkę drogową, drewno opałowe czy pakiety z artykułami medycznymi. W ofercie dostępne są też zestawy z materiałami i sprzętem warsztatowym, które na każdym lubelskim przetargu wzbudzają duże zainteresowanie oferentów.

Potencjalni nabywcy przed złożeniem ofert będą mogli obejrzeć poszczególne pozycje przetargowe w poniedziałek, 11 lutego. Szczegóły dostępne są stronie Agencji:  https://amw.com.pl/pl/uzbrojenie-i-sprzet-wojskowy/sprzet-wojskowy/przetargi-1/1405

Warunkiem udziału w przetargu jest wpłata wadium w wysokości 10% ceny wywoławczej wybranej pozycji, która musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu, a także złożenie oferty na specjalnym formularzu. Do oferowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%. Otwarcie ofert nastąpi 15 lutego (piątek), o godz. 13.00 w siedzibie Oddziału Regionalnego Agencji Mienia Wojskowego przy ul. Łęczyńskiej 1 w Lublinie.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*