REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Powojskowe mienie znów do kupienia
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Na nowych właścicieli czekają kuchnie polowe i służące w armii pojazdy. Będzie też sprzęt warsztatowy i elektrotechniczny oraz odzież. Do Lublina wracają przetargi ze sprzętem z wojska.

Reklama

W piątek (26 lutego) Oddział Regionalny Agencji Mienia Wojskowego w Lublinie rozstrzygnie pisemny przetarg, na wycofany z wojska sprzęt, narzędzia, pojazdy i odzież. Na sprzedaż wystawiono aż 189 pozycji o łącznej wartości prawie  300 tys. zł. Ceny wywoławcze zaczynają się już od 20 zł za zestaw biurowy, a kończą na 6,4 tys. zł za pakiet kurtek polowych. Oferty można składać do 25 lutego do godz. 15:00. Zyski ze sprzedaży zasilą Fundusz Modernizacji Sił Zbrojnych.

Przetargi z powojskowym sprzętem wracają do Lublina

Tym razem na nowych właścicieli czeka sześć kuchni KP-340 w cenie wywoławczej 2,5 tys. zł za sztukę. A także cztery egzemplarze przenośnej kuchni KP-25 wycenionych na 1,2 tys. zł za sztukę.
W ofercie znajdziemy też podwozie stara 660 M3 wystawione za 5 tys. zł oraz dwa mikrobusy marki Lublin –  jeden 3314 z 1999 roku (2,5 tys. zł) oraz 3322 rocznik ’97 (2,8 tys. zł). Do kupienia są również zestawy kabin do starów 660; ceny wywoławcze – zależnie od wielkości – wahają się od 500 do 4 tys. zł.

Kto zawodowo lub hobbystycznie prowadzi warsztat albo zajmuje się hydrauliką czy stolarstwem, powinien zainteresować się pakietami z narzędziami.  Za minimum 3 tys. zł można kupić np. zestaw zawierający przecinarki ściernicowe i transformator spawalniczy.
W tej samej cenie Agencja oferuje też pakiet, w którym zajdziemy m.in.: stół pobierczy, piłę ramową oraz myjnię wysokociśnieniową. Do wzięcia są również zestawy stolarsko-ciesielskie i  hydraulika (od 400 zł) oraz pakiety: ze sprzętem warsztatowym (od 150 do 3 tys. zł), pomiarowym (600 zł) oraz elektrotechnicznym (od 500 do 1,3 tys. zł).

Odzież i urządzenia

Na lubelskim przetargu coś dla siebie znajdą także ci, którzy szukają pakietów z powojskową odzieżą. Do sprzedaży przygotowano zestawy m.in. z kurtkami polowymi wz. 93 z podpinką (od 4,4 tys. do 6,4 tys. zł), dresami (1,6 tys. zł), spodniami wyjściowymi (1,5 tys. zł), koszulkami z długimi rękawami w kolorze khaki oraz kalesonami (1 tys. zł) czy torbami na wyposażenie (od 700 do 1,5 tys. zł).

Wśród najciekawszych pozycji, jakie trafiły na lubelski przetarg są składane kuźnie polowe z napędem ręcznym. Mogą przydać się amatorom kowalstwa lub rolnikom. Chętni na ich zakup muszą się liczyć z wydatkiem nie mniejszym niż 1 tys. zł. za sztukę.

Na uwagę zasługują też urządzenia, które rzadko lądują na przetargach, jak stetoskopowy mikroskop (2,3 tys. zł) czy unit stomatologiczny (600 zł). Najbardziej przystępną cenowo pozycją na lubelskim przetargu jest pakiet ze sprzętem biurowym. Zawiera m.in. kalkulatory oraz maszyny do pisania i liczenia, i został wyceniony na 20 zł.

Warunkiem udziału w przetargu

jest wpłata wadium w wysokości 10 % ceny wywoławczej wybranej pozycji. Wpłata musi zostać zaksięgowana przez AMW najpóźniej w przeddzień przetargu. Trzeba też złożyć ofertę na specjalnym formularzu do 25 lutego br. godz. 15:00. Do proponowanej ceny zostanie doliczony podatek VAT w wysokości 23%.
Otwarcie ofert odbędzie się 26 lutego (piątek), o godz. 13:00,  w siedzibie lubelskiego oddziału AMW przy ul. Łęczyńskiej 1.

Powojskowe ubrania i wyposażenie można również kupić w sklepie stacjonarnym prowadzonym przez lubelski oddział Agencji. Po przerwie związanej z sytuacją epidemiczną, sklep AMW przy ul. Łęczyńskiej 1 zaprasza na zakupy we wtorki i czwartki w godz. 12:00-16:00.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama