REKLAMA
,
Powróci stok, będzie amfiteatr?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint
amfiteatr

Fot. Archiwalne

Reklama

Prima Aprilis za nami. Tego dnia poinformowaliśmy czytelników o przebudowie chełmskiego amfiteatru i o imprezach, które mogłyby od przyszłego lata odbywać się w Kumowej Dolinie. Słodkie kłamstwo – kłamstwem, ale perspektywa przebudowy budynku, wcale nie wydaje się taka odległa. 

Wiceprezydent Stanisław Mościcki w rozmowie z naszą redakcją zaznaczył, że pomysł przebudowy amfiteatru w chełmskim magistracie pojawił się jeszcze dawno temu. Miał być to nowoczesny budynek, w którym mogłyby odbywać się największe imprezy w regionie. Niestety miasto zdecydowało się na stok narciarski. Dlaczego, „niestety”? – Warunkiem jego powstania było przekazanie terenu amfiteatru oraz murowanego budynku w którym funkcjonował hotel. Nasze plany zmieniły się, ale zobaczymy jak to się dalej potoczy – dodaje wiceprezydent. Władze zapewniają – gdyby amfiteatr wrócił do miasta, pomysł byłby nadal aktualny. O koncepcji wykorzystania obiektu, mogliby zadecydować także sami Chełmianie.

amfiteatr 2

Fot. Archiwalne

Stok kosztem amfiteatru? Otóż nie. Dzierżawca miał własny pomysł aby wykorzystać go w sezonie letnim, miały odbywać się tam koncerty i pikniki, mieszkańcy mogliby korzystać z usług hotelarskich i  gastronomicznych. – Wyszło jak wyszło, dzierżawca miał pecha, a i pogoda nie była najlepsza – dodaje Mościcki.

Stok pozostaje, amfiteatr powraca do miasta, urzędnicy biorą się za rewitalizację obiektu. Wstępny koszt inwestycji wynosi 2 miliony złotych. Taki scenariusz jest możliwy, może niebawem?

Fot. Archiwalne

Fot. Archiwalne

DSC_0193

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA