REKLAMA
,
Powstaje mural przy Brzozowej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Mural upamiętniający Bitwę Warszawską 1920 roku powstaje w Chełmie na budynku przy ul. Brzozowej. To zasługa chełmskiego oddziału PTTK. Skończone dzieło będzie można oglądać już w ten weekend.

Reklama

Na budynku przy ul. Brzozowej 9, będącym siedzibą m.in. związku emerytów, rencistów i inwalidów, powstaje mural z okazji 100-lecia Bitwy Warszawskiej. Pieniądze na realizację pomysłu zdobyli członkowie oddziału PTTK w Chełmie. Środki pochodzą z puli Ministerstwa Obrony Narodowej przeznaczonej na konkurs pn. „Historyczny Mural – 1920 polskie zwycięstwo dla wolności Europy”.

Budynek należy do miasta i niedawno przeszedł remont. Malowidło na obiekcie będzie miało wymiar symboliczny i znajdziemy tu kilka historycznych wątków. Będzie więc kawaleria,  piechota i postać Naczelnego Wodza. Nie zabraknie też chełmskiego akcentu. Dzieło ma zostać ukończone podobno już w ten piątek, 25 września.

W przestrzeni Chełma do tej pory brakowało murali. Jest piękny mural promujący czytelnictwo pod hasłem „Czytam, bo lubię” na budynku przy ul. Lubelskiej 64.
Niedawno na ścianie SP nr 11 pojawił się mural przedstawiający Roberta Lewandowskiego. Przy Brzozowej powstaje teraz mural o tematyce historycznej. A ratusz zapowiada, że to nie wszystko:

To nie koniec naszych działań! Już niebawem powstanie jeszcze jeden mural, tym razem odnoszący się do historii naszego ukochanego Chełma – czytamy na profilu Miasto Chełm.

Napisz komentarz
 • O, super inicjatywa, oby więcej takich patriotycznych murali w naszym mieście!

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Chełm ma nowego skarbnika
  Chełm ma nowego skarbnika
  Błaszczuk opuścił PiS
  Błaszczuk opuścił PiS
  Sybiraków wreszcie przejezdna
  Sybiraków wreszcie przejezdna
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Niewiele unijnej kasy dla Chełma
  Półtorej godziny do Stołpia
  Półtorej godziny do Stołpia
  REKLAMA