REKLAMA
,
Powstaje nowa brygada WOT w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Rozpoczęło się formowanie 19. Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Chełmie. O jej powstaniu zdecydował szef MON w odpowiedzi na duże zainteresowanie terytorialną służbą wojskową w naszym regionie.

Reklama

Informowaliśmy niedawno, że Minister Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak podpisał 18 marca decyzję, na mocy której w Chełmie powstanie nowa Brygada Obrony Terytorialnej. W Kraśniku z kolei  będzie nowy batalion.

Do czasu wyznaczenia dowódcy brygady, odpowiedzialnym za tworzenie infrastruktury nowej jednostki w Chełmie jest dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej – płk Tadeusz Nastarowicz.

Od początku obserwujemy duże zainteresowanie mieszkańców Lubelszczyzny terytorialną służba wojskową i każde wcielenie ochotników nam to potwierdza – mówi Nastarowicz. – Ten potencjał należy dobrze zagospodarować dla wzmocnienia wschodniej granicy kraju. Utworzenie nowej brygady i batalionu, pozwoli lepiej nasycić nasz region dobrze wyszkolonymi żołnierzami OT, a dodatkowo zwiększy efektywność szkoleniową w danym rejonie odpowiedzialności.

19. Nadbużańska Brygada Obrony Terytorialnej z siedzibą w Chełmie swoim stałym rejonem odpowiedzialności (SRO) obejmie ważny strategicznie dla bezpieczeństwa kraju wschodni pas województwa lubelskiego; od Białej Podlaskiej po Tomaszów Lubelski – informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2. LBOT.

Budowa nowej brygady oraz batalionu pociągają za sobą reorganizację struktur 2. LBOT. W nowym podziale w jej strukturach znajdzie się 5 batalionów lekkiej piechoty. Będą miały siedziby w Lublinie, Dęblinie, Kraśniku, Zamościu oraz jeden relokowany w północnej części województwa lubelskiego.
Batalion lekkiej piechoty w Kraśniku zostanie sformowany na początku przyszłego roku.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA