REKLAMA
,
Powstała nowa spółka miejska
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmski Klub Sportowy – to nowa spółka miejska. O jej powołaniu zdecydowali radni. Kto skorzysta?

Reklama
To kolejny, bardzo ważny krok w stronę rozwoju, profesjonalizacji oraz podniesienia wartości marketingowej sportu w naszym mieście – mówi prezydent, Jakub Banaszek. – Tego typu byt funkcjonuje m.in. już całkiem niedaleko, bo w Świdniku, gdzie przynosi korzyści zarówno tworzącym go klubom, jak i samemu miastu. Chcielibyśmy, aby na samym początku funkcjonowania Spółki, wzorem innych miast w Polsce, w jej skład weszły kluby reprezentujące sekcje piłki nożnej oraz siatkowej.
 
Pomysł utworzenia Spółki Sportowej w Chełmie pojawił się już kilka lat temu. W ostatnich miesiącach prace nad realizacja pomysłu przyspieszyły. M.in. wśród klubów funkcjonujących w formie stowarzyszeń urzędnicy miejscy sondowali możliwość powołania takiego podmiotu. Odzew był pozytywny.
 
Właścicielem nowego podmiotu jest Miasto Chełm. Takie rozwiązanie powinno usprawnić  funkcjonowanie klubów pod względem organizacyjnym, ale także finansowym.
 
Nowy byt prawny, operujący jako spółka sportowa, zyska znacznie większe możliwości pozyskiwania zewnętrznych sponsorów oraz nawiązywania jeszcze ściślejszej współpracy z innymi, w tym miejskimi podmiotami – wyjaśnia Damian Zieliński z gabinetu prezydenta Chełma. – W praktyce prowadzi to do sytuacji, w której kluby zyskają zupełnie nowe narzędzia rozwojowe i możliwość finansowania.
Ratusz nie wyklucza możliwości ewolucji projektu i rozszerzenia go o inne sekcje. Inicjując go, wzorem innych miast, w pierwszej fazie ograniczono go jednak do mniejszej liczby dyscyplin. Po to, by wypracować sprawne mechanizmy działalności nowej Spółki.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Ma to sens ekonomiczny?

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • Może coś formalnego. Kapitał spółki, udziałowcy , zarząd ?! Czy to nowa spółka na garnuszku mieszkańców Chełma.?!

  Rating: 5.0/5. From 1 vote.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Jutro radni uchwalą budżet
  AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  REKLAMA