REKLAMA
,
Powstanie centrum dla młodych przedsiębiorców
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej jednak powstanie! Miastu udało się pozyskać dodatkowe fundusze na realizację.

Reklama

W piątek, 20 września, prezydent miasta Chełm Jakub Banaszek i marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski podpiszą umowę na dofinansowanie budowy Centrum Aktywności Gospodarczej w Chełmie. Dotacja wyniesie ponad 27 milionów złotych i pochodzić będzie z funduszy europejskich w ramach działania 3.1 Tereny Inwestycyjne z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Projekt inkubatora dla przedsiębiorczych został przygotowany jeszcze przez poprzednie władze (pisaliśmy na ten temat m.in. tutaj), ale szybko okazało się, że inwestycja była niedoszacowana. Miasto początkowo oceniło, że na budowę wystarczy 22 mln zł. Tymczasem projekt okazał się sporo droższy.

Nowe władze miasta podjęły zatem próbę pozyskania dodatkowych środków z Urzędu Marszałkowskiego i udało się! Urząd Marszałkowski zwiększył wartość całkowitą projektu do kwoty ponad 39 mln zł.

***

Przypomnijmy, Chełmskie Centrum Aktywności Gospodarczej to projekt skierowany na pomoc dla młodych przedsiębiorców w naszym mieście. Miasto zaplanowało budowę centrum na miejskich terenach inwestycyjnych w rejonie ul. Ceramicznej. Na terenie około 4,3 hektara stanąć ma kompleks produkcyjno-biurowy, w którym będzie mogło rozpocząć działalność nawet kilkadziesiąt firm. Będą tam hale produkcyjne i magazynowe, część biurowa, drogowa sieć wewnętrzna, parkingi, itd.
Centrum służyć ma wspieraniu przedsiębiorców, głównie młodych osób, które mają pomysły na własną firmę, a nie zawsze dysponują odpowiednimi funduszami na start. Dostęp do centrum na pewno ułatwi im rozpoczęcie biznesu.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Gospodarcze centrum dla młodych
Absolutorium dla prezydenta
Absolutorium dla prezydenta
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Dzisiaj sesja Rady Miasta Chełm
Waśniewskiego znowu przejezdna
Raport o stanie Chełma
REKLAMA