REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Powstanie „Park Czytelniczy” przy ChBP? Biblioteka aplikuje po środki
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dyrekcja Chełmskiej Biblioteki Publicznej ma nowe pomysły, jak sprowadzić nowych czytelników. Na ich realizację potrzebne są jednak środki finansowe, o które ChBP ubiega się w ramach programu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama

Jednym z pomysłów jest projekt Zaczytany Chełm – „… by czytanie przeszło w rzeczywistą potrzebę każdego…”, który przewiduje cykl spotkań autorskich z pisarzami reprezentującymi różne gatunki literackie. Spotkania mają być wzbogacone o warsztaty literackie skierowane, konkursy wiedzy o gatunkach literackich, pokazy medialne o autorach i ich twórczości oraz spacery literackie. Celem projektu jest integracja społeczności lokalnej, poszerzenie wiedzy o nowe zjawiska literackie oraz kształtowanie kultury czytelniczej.

Park przy bibliotece?

Biblioteka chciałaby także, aby tereny wokół placówki tętniły życiem. Rozwiązaniem ma być „Park Czytelnika”. Nietypowe formy małej architektury w sposób atrakcyjny mają wpisać się w przestrzeń krajobrazu miejskiego i stanowić mają jego stały element. Stworzony park wykorzystywany będzie do wielu różnorodnych przedsięwzięć. W ramach projektu, dyrekcja planuje zakup ławek, siedzisk, lamp ogrodowych, parkingu rowerowego, zewnętrznego ekranu elektronicznego oraz innych elementów dekoracyjnych. Całość tworzyć ma klimatyczny Park Czytelnika.

O tym, czy pomysły zostaną zrealizowane, dowiemy się w lutym 2017 roku.

Fot. Grzegorz Chwesiuk

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Nielicencjonowany fotoamator

  Urbaniści powinni się włączyć do dyskusji, no bo tę przestrzeń trzeba jednocześnie powiązać z kierunkami różnorodnego do niej dostępu i jednak jakoś od hałasu odgrodzić.

  No votes yet.
  Please wait...
 • A forsa?

  No votes yet.
  Please wait...
  • z MK i DN i pewnie trochę własnej, ogólnie jest za ale stanowczo za mało szczegółów

   No votes yet.
   Please wait...
   • i o to biega

    No votes yet.
    Please wait...
   • @Andrzej Sawa
    Po co się brać do dyskusji, jak się nie ma nic do powiedzenia. Zwłaszcza gdy napisanie więcej, niż jednego słowa sprawia wyraźny problem? Może zamiast komentowania, spróbuj poukładać klocki? Jakbyś nie wiedział co odpisać, to informuję że jest takie bardzo krótkie słowo na 4 litery i zaczyna się na „ch”. Możesz nawet zużyć tylko 3 litery i napisać przez samo „h”. Śmiało, nie obrażę się :)))

    No votes yet.
    Please wait...
   • A czy to ja zaproponowałem temat?Nie.No to pytam o konkrety.Łatwo rzucić pomysł,jak np.amfiteatr w Kumowej Dolinie przekazać ChDK ale bez pieniędzy.Od lat słyszymy jak to będą remontowane ulice,a potem okazuje się,że to tylko wyborcza rybka,bo nie ma forsy.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama