REKLAMA
,
Pozbądź się azbestu
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Trwa bezpłatne usuwanie odpadów azbestowych z terenu Chełma. Nabór zgłoszeń potrwa do 26 lutego. Nie przegap!

Reklama
Nabór zgłoszeń lokalizacji rozpoczął się 1 lutego i potrwa do 26 lutego 2021 r. Realizacja projektu obejmuje m.in. bezpłatny demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie odpadów azbestowych.
 
To już V nabór Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych. Odbywa się w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.
 
Jak więc pozbyć się azbestu ze swojego terenu?
Wystarczy złożyć Zgłoszenie lokalizacji na demontaż.
Natomiast jeżeli ktoś zdemontuje azbest z dachu we własnym zakresie, powinien podpisać Oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu z demontażu na odbiór odpadu z ziemi.
 
Wszelkich informacji dotyczących naboru wniosków oraz realizacji tego projektu udzielają pracownicy Departamentu Komunalnego Urzędu Miasta Chełm, Wydział Ochrony Środowiska, ul. Lubelska 65, tel. 82 565-59-47.  Można też zajrzeć na stronę http://www.azbest.lubelskie.pl
 
Druki dokumentów niezbędnych do naboru można pobrać ze strony: http://www.azbest.lubelskie.pl  – zakładka Aktualności. Można je przesłać pocztą do UM Chełm lub dostarczyć osobiście do Biura Podawczego. 
 
W zależności od liczby złożonych zgłoszeń, może się okazać, że ten nabór będzie ostatnim w ramach trwającego projektu – informuje  Damian Zieliński z UM Chełm. Zatem o zakwalifikowaniu do projektu może decydować stopień pilności oraz data złożenia wniosku.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA