REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Pozbądź się azbestu
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Trwa bezpłatne usuwanie odpadów azbestowych z terenu Chełma. Nabór zgłoszeń potrwa do 26 lutego. Nie przegap!

Nabór zgłoszeń lokalizacji rozpoczął się 1 lutego i potrwa do 26 lutego 2021 r. Realizacja projektu obejmuje m.in. bezpłatny demontaż, odbiór, transport oraz unieszkodliwienie odpadów azbestowych.
 
To już V nabór Zgłoszeń lokalizacji na usuwanie wyrobów zawierających azbest od osób fizycznych. Odbywa się w ramach realizacji projektu pn. „System gospodarowania odpadami azbestowymi na terenie województwa lubelskiego”, współfinansowanego ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020.
 
Jak więc pozbyć się azbestu ze swojego terenu?
Wystarczy złożyć Zgłoszenie lokalizacji na demontaż.
Natomiast jeżeli ktoś zdemontuje azbest z dachu we własnym zakresie, powinien podpisać Oświadczenie o zmianie kwalifikowalności azbestu z demontażu na odbiór odpadu z ziemi.
 
Wszelkich informacji dotyczących naboru wniosków oraz realizacji tego projektu udzielają pracownicy Departamentu Komunalnego Urzędu Miasta Chełm, Wydział Ochrony Środowiska, ul. Lubelska 65, tel. 82 565-59-47.  Można też zajrzeć na stronę http://www.azbest.lubelskie.pl
 
Druki dokumentów niezbędnych do naboru można pobrać ze strony: http://www.azbest.lubelskie.pl  – zakładka Aktualności. Można je przesłać pocztą do UM Chełm lub dostarczyć osobiście do Biura Podawczego. 
 
W zależności od liczby złożonych zgłoszeń, może się okazać, że ten nabór będzie ostatnim w ramach trwającego projektu – informuje  Damian Zieliński z UM Chełm. Zatem o zakwalifikowaniu do projektu może decydować stopień pilności oraz data złożenia wniosku.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*