REKLAMA
,
Pożegnanie żurawi w PPN
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Jeszcze tylko dziś i jutro można zapisywać się na „Pożegnanie żurawi w Poleskim Parku Narodowym”. Odlatujący symbol parku będziemy żegnać w sobotę, 12 września.

Reklama
Żurawie to jedne z piękniejszych ptaków, jakie możemy podziwiać m.in. na terenach Poleskiego Parku Narodowego. Nie bez powodu też żuraw stał się symbolem tego miejsca.
Zwykle pod koniec września ptaki szykują się do odlotu. W tym celu nawołują się i zbierają w stada liczące nawet kilka tysięcy osobników. Po bagnach niesie się ich klangor. Ten specyficzny odgłos, przypominający trąbienie, pomaga ptakom w komunikowaniu się. Także wtedy, gdy już lecą w kluczach.

PPN zaprasza na najbliższą sobotę (12 września) na całodzienne „Pożegnanie żurawi w Poleskim Parku Narodowym”. Będzie liczenie żurawi, zwiedzanie ścieżki dydaktycznej „Czahary” oraz ciekawe wykłady, m.in. „Żuraw w kulturze”. Zaplanowano też spotkanie z innym symbolem parku czyli żółwiem błotnym.

Zapisy uczestników przyjmowane będą do 10 września. Karty zgłoszeniowe znajdziecie na stronie internetowej http://www.poleskipn.pl/.

Tagi
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA