REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Poznaj historię Chełma
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Poznaj historię swojego miasta” to tytuł spotkań, na które zaprasza Chełmska Biblioteka Publiczna. Pierwsze już 8 listopada. Poznaj szczegóły.

Reklama

Chełmska Biblioteka Publiczna zaprasza młodzież szkolną, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych na cykl spotkań z regionalistami chełmskimi „Poznaj historię swojego miasta”. Pierwsze zajęcia 8 listopada poprowadzi znany regionalista, historyk i nauczyciel Zbigniew Lubaszewski. Tematem prelekcji będzie historia Chełma od początków istnienia miasta do 1913 roku. Spotkanie odbędzie się w godz. 8.00-10.30 w sali widowiskowej ChBP (ul. Partyzantów 40).

Drugie spotkanie zaplanowano na 15 listopada, w godz. 11.50-13.30, wykład na temat „Do Niepodległej: Chełm w latach 1913 -1918”  poprowadzi Magdalena Mąka, pracownik Muzeum Ziemi Chełmskiej im. W. Ambroziewicza w Chełmie. Uzupełnieniem wykładów będą prezentacje multimedialne, quizy i zagadki historyczne dedykowane młodzieży, a tematycznie związane oczywiście z historią naszego miasta.

Spotkania objął patronatem Prezydent Miasta Chełm.

Zgłoszenia udziału młodzieży i nauczycieli w spotkaniach należy kierować do Działu Zbiorów Regionalnych i Czytelni ChBP, tel. 82 563 95 05 w godz. 8.00-15.30.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama