REKLAMA
,
Poznaj krasnostawskie zabytki z KDK
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

18 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Również w Krasnymstawie zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń związanych z kulturą miasta. 

Reklama

Pierwszy punktem programu będzie zwiedzanie Krasnegostawu z przewodnikami: archeologiem – Konradem Grocheckim i etnologiem – Martą Zorską-Swatowską. Początek wycieczki rozpocznie się o godzinie 15:00 w Holu Krasnostawskiego Domu Kultury. Celem wyprawy będzie zaprezentowanie zabytków o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa kulturowego Krasnegostawu.

Po wycieczce o godzinie 18:00 w Sali Muzycznej Krasnostawskiego Domu Kultury, Konrad Grochecki wygłosi prelekcję pt. „Z lapidarium przeszłości – o krasnostawskim zamku”. Temat ten od lat budzi emocje nie tylko wśród historyków, ale także wśród mieszkańców miasta. Wykład ma za zadanie oddzielenie faktów od legend dotyczących Zamku mieszczącego się w Krasnymstawie.

Ponadto w tej samej sali można będzie obejrzeć wystawę „Krasnostawska Uszebti” prezentującą znaleziska egipskie z terenów polskich m.in. figurkę w kształcie mumii, z dwiema motykami w rękach i workiem na plecach, która w czasach starożytnego państwa egipskiego wkładana była do grobu wraz z ciałem zmarłego. Eksponat znajduje się wśród zbiorów Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

Jesteście ciekawie jak figurka trafiła do Polski? A może bardziej interesuje was historia Krasnostawskiego Zamku. Przyjdźcie 18 kwietnia do KDK.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA