REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Poznaj krasnostawskie zabytki z KDK
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

18 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków. Również w Krasnymstawie zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń związanych z kulturą miasta. 

Pierwszy punktem programu będzie zwiedzanie Krasnegostawu z przewodnikami: archeologiem – Konradem Grocheckim i etnologiem – Martą Zorską-Swatowską. Początek wycieczki rozpocznie się o godzinie 15:00 w Holu Krasnostawskiego Domu Kultury. Celem wyprawy będzie zaprezentowanie zabytków o szczególnym znaczeniu dla dziedzictwa kulturowego Krasnegostawu.

Po wycieczce o godzinie 18:00 w Sali Muzycznej Krasnostawskiego Domu Kultury, Konrad Grochecki wygłosi prelekcję pt. „Z lapidarium przeszłości – o krasnostawskim zamku”. Temat ten od lat budzi emocje nie tylko wśród historyków, ale także wśród mieszkańców miasta. Wykład ma za zadanie oddzielenie faktów od legend dotyczących Zamku mieszczącego się w Krasnymstawie.

Ponadto w tej samej sali można będzie obejrzeć wystawę „Krasnostawska Uszebti” prezentującą znaleziska egipskie z terenów polskich m.in. figurkę w kształcie mumii, z dwiema motykami w rękach i workiem na plecach, która w czasach starożytnego państwa egipskiego wkładana była do grobu wraz z ciałem zmarłego. Eksponat znajduje się wśród zbiorów Muzeum Regionalnego w Krasnymstawie.

Jesteście ciekawie jak figurka trafiła do Polski? A może bardziej interesuje was historia Krasnostawskiego Zamku. Przyjdźcie 18 kwietnia do KDK.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*