REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Poznajmy projekty zgłoszone do BO
Poznajmy projekty zgłoszone do BO
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Wiemy już na jakie projekty będziemy głosować w tegorocznej edycji chemskiego budżetu obywatelskiego. Do wyboru mamy 7 projektów ogólnomiejskich i 48 osiedlowych. Dzisiaj wraz z pomysłodawcą prezentujemy pierwsze spośród nich. 

Reklama

Głosowanie na projekty w ramach Budżetu Obywatelskiego rozpocznie się już 7 września i potrwa do 11 września.  Poznajemy projekty zgłoszone do BO, spośród których mamy wybierać. Nasz serwis oferuje nieodpłatną możliwość promocji zgłoszonych przez Was propozycji. Jako pierwszy z tej propozycji skorzystał Pan Marek (nazwisko do wiadomości redakcji).

Chciałbym skorzystać z Państwa zaproszenia i za pomocą portalu chelmski.eu zachęcić mieszkańców Chełma do wzięcia udziału w głosowaniu w ramach tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego – napisał do nas pan Marek.

Pan Marek jest w pełni świadom ułomności regulacji i procesu wyboru i realizacji projektów w ramach chełmskiego budżetu obywatelskiego.

Oczywiście jest jeszcze sporo zastrzeżeń i uwag co do całego procesu tej inicjatywy ale podobnie jest w innych miastach, po prostu nie wszystko da się przewidzieć. Co roku staram się przygotować przynajmniej jeden projekt i jak do tej pory udało się zrealizować 7 z nich. (…) na swoim przykładzie mogę powiedzieć, że mimo wielu przeciwności warto podjąć ten wysiłek.

W bieżącej edycji Budżetu Obywatelskiego pozytywną ocenę uzyskały 3 kolejne pomysły pana Marka. Do nas zwrócił się jednak z prośbą o pomoc w promocji dwóch z nich. Czynimy to z przyjemnością i wszystkich namawiamy do głosowania na te przedsięwzięcia. Zachęcamy do korzystania z tej możliwości wszystkich, którym zależy na dobrym wyniku w głosowaniu. Na końcu tego tekstu dowiecie się jak to zrobić.

Remont ul. Połanieckiej i ul. Wirskiego

Poznajmy projekty zgłoszone do BO

Poznajmy projekty zgłozone do BO

Projekt nr 2

Koszt: 750 000 zł

Propozycja pierwsza, to projekt ogólnomiejski. Przedsięwzięcie dotyczy poprawy jakości dróg.

O konieczności poprawy infrastruktury drogowej w mieście chyba nie trzeba nikogo przekonywać – mówi autor projektu. – Cieszy to, że z roku na rok remonty obejmują kolejne ulice, jednak zwykle pomijane są ulice osiedlowe, które często od kilkudziesięciu lat czekają na konkretne prace drogowe. Taka sytuacja dotyczy ulic Połaniecka i Wirskiego.

W ramach tego zadania przeprowadzony zostanie remont ul. Połanieckiej na odcinku od Szkoły Podstawowej nr 8 do bloku nr 2, wraz z łącznikiem prowadzącym wzdłuż ogrodzenia szkoły (w kierunku parku). Zapewne nie tylko w przekonaniu pana Marka, ulica Połaniecka

…jest szczególnie ważna z uwagi na znajdującą się przy niej szkołę, do której codziennie setki rodziców dowozi swoje dzieci. Wykonanie remontu poprawi zatem bezpieczeństwo najmłodszych obywateli.

Drugim elementem przedsięwzięcia byłoby wybudowanie fragmentu ul. Wirskiego. Chodzi o odcinek przy posesjach od 33 do 39. Jednocześnie powstać ma tam chodnik prowadzący do ul. 15 Sierpnia.

Wspomniany odcinek ul. Wirskiego tak naprawdę nigdy nie powstał. Dzisiaj jest to częściowo utwardzony plac, który przy gorszych warunkach atmosferycznych zamienia się w prawdziwy tor przeszkód. Pan Marek przypomina, że

 mieszkańcy okolicznych domów od wielu lat dopominają się o poprawę tej sytuacji.

Modernizacja kompleksu boisk na os. Słonecznym

Poznajmy projekty zgłoszone do BOProjekt nr 2

Koszt: 150 000 zł

Propozycja druga dotyczy projektu osiedlowego. Postulowane zadanie będzie polegało na zastąpieniu obecnego pojedynczego boiska do siatkówki plażowej profesjonalnym, wielofunkcyjnym boiskiem. Plac miałby nawierzchnię piaskową. Składały by się na niego dwa polami do gry w siatkówkę. Bez większego jednak problemu można było je wykorystać także do gry w plażową piłkę nożną (na pełnowymiarowym boisku). Projektodawca jest pewien, że nie ma żadnych ograniczeń do wykorzystania takiego placu dla potrzeb innych dyscyplin.

Realizacja tego przedsięwzięcia pozwoli

… na zwiększenie dostępności do odpowiedniej infrastruktury sportowej dla wszystkich zainteresowanych osób. Możliwe będzie organizowanie turniejów o różnych rangach oraz rozszerzona zostanie oferta sportowa miasta. Zachęci także  mieszkańców do aktywnego spędzania wolnego czasu.

Z całą pewnością pan Marek zachęcił nas do promowania jego pomysłów. Wraz nim zachęcamy więc

… wszystkich uprawnionych do wzięcia udziału w głosowaniu tak by chociaż część z dopuszczonych projektów miała szansę być zrealizowana, a jeżeli bliskie są wam przedstawione powyżej zadania to dziękuję za każdy oddany na nie głos.

Opowiedzcie o swoich projektach

Zapraszamy Was do podjęcia wysiłku wypromowania tych projektów. We współpracy z Stowarzyszeniem „Nasz Chełm” nieodpłatnie oddajemy do Waszej dyspozycji Serwis Obywatelski.

Wszystkich, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wypromowania swoich projektów zapraszamy więc do współpracy. Wystarczy, że na adres: redakcja@chelmski.eu, prześlecie informację o swoim pomyśle. W miarę możliwości prosimy o dołączanie fotografii lub filmów ilustrujących ten pomysł, bądź problem, który dzięki realizacji wniosku chcecie rozwiązać.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • To na ile projektów miejskich mogę głosować ?

  No votes yet.
  Please wait...
 • No w końcu jakaś rzetelna i konkretna informacja o BO.

  No votes yet.
  Please wait...
 • Swietny pomysł budową Wirskiego. Gratulacje dla p. Marka za skuteczność

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *

  Reklama