Do końca tego tygodnia można starać się o pracę w Służbie Celno-Skarbowej. Na kandydatów czeka 55 etatów.
Kandydat do pracy musi spełniać określone warunki, m.in. posiadać obywatelstwo polskie, dobry stan zdrowia i co najmniej średnie wykształcenie. Nie może być karany, musi korzystać z pełni praw publicznych i mieć nieposzlakowaną opinię.
Od kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r. wymagane jest złożenie oświadczenia dotyczącego pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami.
Postępowanie kwalifikacyjne do Służby Celno-Skarbowej składa się z kilku etapów:
– weryfikacja formalna złożonych dokumentów,
– test wiedzy obejmujący swoim zakresem organizację i funkcjonowanie administracji publicznej, w tym Służby Celno-Skarbowej, członkostwa RP w UE, aktualnych zagadnień społeczno-gospodarczych,
– test sprawności fizycznej,
– test psychologiczny, podczas którego sprawdzane są predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do pełnienia służby.
Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, podczas której ocenia się kompetencje kandydata do pełnienia służby i sprawdza prawdziwości danych zawartych w złożonym kwestionariuszu osobowym.
Nowo przyjęci pracownicy będą się zajmować m.in. obsługą zgłoszeń celnych, kontrolą celną podróżnych, towarów i środków przewozowych, obsługą urządzeń RTG do prześwietlania bagażu, wszczynaniem postępowań o przestępstwa i wykroczenia skarbowe.
Osoby zainteresowane pełnieniem służby w umundurowanej formacji Służba Celno-Skarbowa, funkcjonującej w ramach Krajowej Administracji Skarbowej, mogą zapoznać się ze szczegółowymi informacjami ws prowadzonego naboru na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.
Krajowa Administracja Skarbowa w woj. lubelskim zatrudnia obecnie ponad 4 tys. pracowników, w tym ponad 1,6 tys. funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.