REKLAMA
,
Chcesz zostać celnikiem?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Do końca tego tygodnia można starać się o pracę w Służbie Celno-Skarbowej. Na kandydatów czeka 55 etatów.

Reklama
Służba Celno-Skarbowa ma do obsadzenia 40 etatów. Praca czeka w drogowym oddziale celnym w Dorohusku oraz 15 etatów w oddziałach celnych w Dołhobyczowie, Hrebennem i Hrubieszowie. Zainteresowani mogą do 27 stycznia br.  składać dokumenty i ubiegać się o przyjęcie do służby.

Kandydat do pracy musi spełniać określone warunki, m.in. posiadać obywatelstwo polskie, dobry stan zdrowia i co najmniej średnie wykształcenie. Nie może być karany, musi korzystać z pełni praw publicznych i mieć nieposzlakowaną opinię.

Od kandydatów urodzonych przed 1 sierpnia 1972 r. wymagane jest złożenie oświadczenia dotyczącego pracy lub służby w organach bezpieczeństwa państwa lub współpracy z tymi organami.

Postępowanie kwalifikacyjne do Służby Celno-Skarbowej składa się z kilku etapów:
– weryfikacja formalna złożonych dokumentów,
– test wiedzy obejmujący swoim zakresem organizację i funkcjonowanie administracji publicznej, w tym Służby Celno-Skarbowej, członkostwa RP w UE, aktualnych zagadnień społeczno-gospodarczych,
– test sprawności fizycznej,
– test psychologiczny, podczas którego sprawdzane są predyspozycje intelektualne i osobowościowe kandydata do pełnienia służby.

Kolejnym etapem jest rozmowa kwalifikacyjna, podczas której ocenia się kompetencje kandydata do pełnienia służby i sprawdza prawdziwości danych zawartych w złożonym kwestionariuszu osobowym.

Nowo przyjęci pracownicy będą się zajmować m.in. obsługą zgłoszeń celnych, kontrolą celną podróżnych, towarów i środków przewozowych, obsługą urządzeń RTG do prześwietlania bagażu, wszczynaniem postępowań o przestępstwa i wykroczenia skarbowe.

Osoby zainteresowane pełnieniem służby w umundurowanej formacji Służba Celno-Skarbowa, funkcjonującej w ramach Krajowej Administracji Skarbowej, mogą zapoznać się ze szczegółowymi informacjami ws prowadzonego naboru na stronie internetowej Izby Administracji Skarbowej w Lublinie.

Krajowa Administracja Skarbowa w woj. lubelskim zatrudnia obecnie ponad 4 tys. pracowników, w tym ponad 1,6 tys. funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA