REKLAMA
,
Praca w Niemczech dla opiekunek osób starszych!
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Od kilku lat wzrasta zapotrzebowanie na opiekę nad seniorami. Jest to związane ze zjawiskiem starzenia się społeczeństw państw europejskich, które obserwujemy w Polsce, ale także w krajach zachodnich, zwłaszcza w Niemczech. Rośnie liczba osób starszych, które z biegiem czasu potrzebują opieki, a jednocześnie pragną spędzić jesień swojego życia w zaciszu domowym. Niestety ich rodziny najczęściej nie są w stanie osobiście się nimi zajmować, gdyż pracują lub mieszkają zbyt daleko. Dlatego najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji jest wynajęcie opieki, za którą niektóre rodziny są w stanie zapłacić coraz większe pieniądze.

Reklama

Tworzy to szansę dla osób szukających pracy za granicą, tym bardziej, że polskie opiekunki i opiekunowie są coraz wyżej cenieni w Niemczech. Miesięczne pensje opiekunki kształtują się w granicach nieco ponad tysiąca euro, choć zdarzają się i oferty płatne znacznie lepiej. Wszystko zależy od specyfiki danego miejsca pracy i skomplikowania powierzonych obowiązków. Osoby starsze zmagają się z różnymi schorzeniami i niewydolnościami, przez co wymagają zróżnicowanej opieki. Oferty różnią się też zakresem koniecznych do wykonywania czynności domowych, takich jak gotowanie czy sprzątanie.

Jednak prawdopodobnie najważniejszym czynnikiem, jaki decyduje o wysokości pensji i komforcie pracy, jest znajomość języków obcych. Rodziny w Niemczech, które szukają osób do opieki nad seniorami, zazwyczaj wymagają umiejętności posługiwania się językiem niemieckim w zaawansowanym stopniu. Nie znaczy to też oczywiście, że opiekunki ze słabszą znajomością języka nie znajdą pracy dla siebie, lecz będzie im znacznie trudniej. Dlatego niezwykle ważna jest systematyczna nauka. W połączeniu z codziennymi ćwiczeniami może ona dać nam kwalifikacje, które pozwolą na znalezienie dokładnie takiej pracy, jakiej oczekujemy.

Niestety liczne grono osób nie decyduje się na pracę za granicą, i to mimo dobrej znajomości języka. Najczęstszą barierą są wątpliwości o bezpieczeństwo takiej pracy, gdyż samemu trudno sprawdzić rzetelność oferty na miejscu odległym o kilkaset kilometrów w sąsiednim kraju. Z pomocą przychodzą w tym momencie agencje pośredniczące w znalezieniu pewnej i dobrze płatnej pracy w Niemczech, takie jak firma Pro Senior. Na jej stronie www.prosenior24.pl można znaleźć propozycje pracy, które zostały gruntownie sprawdzone, a przez cały okres swojego wyjazdu opiekunka może liczyć na pomoc i radę pracowników firmy. Zapewnione jest także ubezpieczenie i dojazd na miejsce pracy, co sprawia, że możliwość takiego zatrudnienia staje się wartą zastanowienia dla każdego, kto zna język niemiecki i chce uzyskać uczciwe, godziwe wynagrodzenie.

Pro Senior to nie tylko agencja, która znajdzie pracę dla opiekunki, ale także możliwość nauki tego zajęcia i ćwiczenia języka niemieckiego przy wykorzystaniu bogatych materiałów dostępnych za darmo za stronie internetowej firmy. Liczne poradniki i artykuły o pracy opiekunki oraz profesjonalna obsługa to czynniki, które zachęcą do współpracy z www.prosenior24.pl także osoby mniej doświadczone, wyjeżdżające do pracy za granicą po raz pierwszy.

Dowiedz się więcej o opiece w Niemczech

 

ProSenior Sp. z.o.o.
ul. Serwituty 2302-233 Warszawa
Tel. (22) 343 94 50/51

Biuro czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00-17.00

 

Artykuł sponsorowany | 1/09/2015

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA