REKLAMA
Baner  promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Pracodawco, najwyższy czas na rejestrację w PUE ZUS
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Chcesz szybko dowiedzieć się o zwolnieniu lekarskim swojego pracownika? Zarejestruj się bezpłatnie w portalu ZUS, który umożliwia obsługę zwolnień przez internet. To ułatwienie dla wszystkich pracodawców, a dla części z nich – także obowiązek.

Reklama

Od grudnia lekarze będą wystawiać pacjentom wyłącznie elektroniczne zwolnienia lekarskie. E-zwolnienia trafiają przez internet tylko do tych pracodawców, którzy mają profil w Platformie Usług Elektronicznych ZUS (PUE).

Jeśli zakład pracy rozlicza składki za więcej niż pięciu zatrudnionych, ma obowiązek zarejestrować się w PUE. Jednak w Chełmie i powiecie chełmskim jest jeszcze około dwustu podmiotów, które tego nie zrobiły. To kłopot przede wszystkim dla chorych pracowników. Bo dopóki pracodawca nie ma profilu w PUE, trzeba mu dostarczać papierowe wydruki e-zwolnień lekarskich.

Dlaczego warto być na PUE?

Przez PUE pracodawca może otrzymać szybką wiadomość (sms lub e-mail) o tym, że jego pracownik dostał właśnie elektroniczne zwolnienie lekarskie. Portal pozwala na podgląd szczegółów e-zwolnienia. PUE ułatwia też przygotowanie dokumentów do wypłaty zasiłku chorobowego i opiekuńczego. Pozwala również szybko skierować wybrane zwolnienie do kontroli ZUS.

Rejestracja pracodawcy w PUE to również ważna korzyść dla pracownika. Dzięki temu chory nie musi dostarczać wydruku e-zwolnienia swojemu szefowi – podkreśla Małgorzata Korba, regionalny rzecznik ZUS w woj. lubelskim.

ZUS zaprasza na szkolenia

Zakład Ubezpieczeń Społecznych zaprasza pracodawców i biura rachunkowe na szkolenia z elektronicznych zwolnień lekarskich.
W Inspektoracie ZUS w Chełmie szkolenie odbędzie się 26 lipca, o godz. 12 (al. Żołnierzy I Armii Wojska Polskiego 8). Można zapisać się telefonicznie pod numerem 82 565 34 55 wewn. 100. Kolejne szkolenia zaplanowano w Chełmie 23 sierpnia i 27 września.
Szczegółowe informacje znajdują się w kalendarium na www.zus.pl.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama