REKLAMA
,
Pracownia tkacka w amfiteatrze
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Projektowania odzieży, tkania gobelinów, tradycyjnego haftu czy modnego dziś patchworku – wszystkiego będzie można spróbować w pracowni krawieckiej przygotowywanej w amfiteatrze w Kumowej Dolinie.

Reklama

W amfiteatrze w Kumowej Dolinie powstaje pierwsza pracownia twórcza. Będzie to pracownia designu. W ten sposób – zgodnie z pierwotnymi założeniami – świeżo wyremontowany obiekt kultury w Kumowej Dolinie będzie funkcjonował przez cały rok i proponował mieszkańcom różne formy spędzania czasu wolnego.

Uczestnicy zajęc w nowej pracowni będą mieli spore pole do popisu, ponieważ w bogato wyposażonym warsztacie znajdą się np. maszyny do szycia z hafciarką i programem do haftowania, maszyny stołowe i przemysłowe, ploter do tkanin, regulowane manekiny, generator pary, stół prasowalniczy, miary krawieckie oraz wszystkie niezbędne drobne narzędzia i akcesoria.

Działalność warsztatowo-szkoleniowa pracowni designu pozwoli na budowanie współczesnej tożsamości kulturowej z poszanowaniem tradycji i wielokulturowości. Pracownia Chełmskiego Domu Kultury będzie nową atrakcyjną ofertą skierowaną do mieszkańców Chełma – od przedszkolaków do seniorów.

Miasto ogłosiło przetarg na dostawę i montaż wyposażenia pracowni krawieckiej w ramach projektu pn. „Chełmski Łańcuch Kreatywności – kompleksowa modernizacja Amfiteatru Kumowa Dolina wraz z otoczeniem” współfinansowanego ze środków RPO Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

W przygotowaniu są już przetargi na wyposażenie kolejnych pracowni w amfiteatrze – ceramiki i multimediów. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, zajęcia w nowych pracowniach rozpoczną się jesienią.

Napisz komentarz
 • „Srutu tutu, trąbka z drutu”
  A ile to będzie kosztować ,nas podatników? Może coś na ten temat.
  Czy pracownia krawiecka jest naszą pierwszaą potrzebą w Chełmie? Chyba że chodzi o szycie kreacji na miare dla pseudo pani derektor Chdk-a oraz garniturów dla „Jakuka „Jakubek kiedy ją wywalisz zgodnie z zapowiedzią?KIedy przyjdzie na to stanowisko ktoś normalny który zajmie się organizacją imprez kutturalnych a nie makijażami w barterze, a teraz szyciem sobie kiecek i garniturów na miare na koszt podatników?

  Jakubek po co ci to? Zeby gadali że szyjesz sobie garnitury w Chdk-a?

  Tutejsze redaktory ” zaplute karły… redakcji pis. Moze napiszecie ile to bedzie na kosztować , ta pracownia i jej utrzymanie, co? I jakie jest społeczne zapotrzeowania na tego typu „dzialalnośc kulturalną”.
  Jak znam życie to tam będzie tylko prywata za społeczne pieniądze, bo kto sprawdzi?

  Wielka Zapowiedz nie otwarcia pracowni a zapowiedz… ogłoszenia przetargu. hehehe Tego nawet za Gierka nie było, takiej ściemy.
  A może w ramach ” lańcucha kreatywności ” ktoś wymyśli jak spalcić długi miasta i zwiększyć dochody tak o 100mln zł rocznie? Nie ma takich kreacjonistów?

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA