REKLAMA
,
Pracownicy okradli Ducha Bielucha?
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Dwoje pracowników chełmskiego MOSiR jest oskarżonych o to, że podbierali pieniądze z kasy chełmskich podziemi kredowych. Śledztwo jest w toku. Za przestępstwo to grozi im do 8 lat pozbawienia wolności.

Reklama

Chełmskie Podziemia Kredowe dwa lata temu przeszły pod nadzór Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. I właśnie dwoje pracowników ośrodka pod koniec sierpnia zatrzymała policja. Chodziło o wyjaśnienie nieprawidłowości finansowych i różnic, jakie wykryto pomiędzy wpływami do kasy zabytkowej kopalni kredy, a liczbą sprzedanych biletów. Oboje usłyszeli już  zarzuty z art. 286 Kodeksu karnego (przestępstwa przeciwko mieniu).

45-letnia kobieta oraz 42-letni mężczyzna złożyli wyjaśnienia i mogli wrócić do domu. Prokurator zdecydował, że na razie nie zastosuje żadnego środka zapobiegawczego.

Na inny środek zdecydował się za to pracodawca. Dwójkę podejrzanych o sprzeniewierzenie publicznych pieniędzy MOSiR zwolnił z pracy.

O tym, że znikają pieniądze z kasy chełmskich podziemi, Urząd Miasta dowiedział się prawdopodobnie z anonimowego doniesienia. Zarządzona kontrola potwierdziła różnice, jakie wynikały z faktycznej liczby sprzedanych biletów, a wpływami do kasy. Magistrat o sytuacji powiadomił więc organy ścigania.

– Miasto Chełm zawiadomiło prokuraturę o prawdopodobnej defraudacji środków – powiedziała wiceprezydent Chełma, Dorota Cieślik w rozmowie z tygodnikiem „Nowy Tydzień„.  – W tej sytuacji należy spodziewać się zdecydowanych zmian organizacyjnych i osobowych.

Nie wiadomo na razie, jak wielka była skala defraudacji. Tygodnik pisze, że łupem nieuczciwych pracowników mogło paść nawet kilkaset tysięcy złotych. Za przestępstwo to grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA