REKLAMA
,
Praktycznie o gospodarce
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Uczniowie chełmskich liceów wzięli udział w „Warsztatach na okrągło” zorganizowanych przez CEMEX w Cementowni Chełm. Zajęcia prowadzone w formie innowacyjnych warsztatów umożliwiły lepsze przyswojenie wiedzy z zakresu gospodarki cyrkularnej, zwanej też gospodarką obiegu zamkniętego i roli paliw alternatywnych w produkcji cementu.

Reklama

Podczas zajęć zrealizowanych w Cementowni CEMEX w Chełmie (27 i 28 maja) uczniowie liceów ogólnokształcących mieli okazję poznać teoretyczne i praktyczne zagadnienia związane z koncepcją prowadzenia odpowiedzialnego biznesu. Zajęcia były skoncentrowane głównie na zagadnieniach związanych z gospodarką obiegu zamkniętego, korzyściach z wykorzystania paliw alternatywnych w produkcji cementu, a także Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Wiedza została przekazana w dopasowany do potrzeb młodzieży sposób dzięki wykorzystaniu metody edukacji, tzw. Cyklu Kolba. Metoda ta umożliwia młodzieży szkolnej zdobycie wiedzy poprzez udział w doświadczeniach. Uczestnicy warsztatów mieli też możliwość zobaczenia na żywo procesu produkcji cementu w trakcie zwiedzania chełmskiego zakładu.

Warsztaty CEMEX zostały zrealizowane po raz drugi. Stanowią kontynuację inicjatywy obejmującej lekcje zrównoważonego rozwoju, które CEMEX Polska realizował od 2012 roku. W tym roku w ramach projektu „Warsztatów na okrągło” CEMEX wzięło udział 49 uczniów z dwóch chełmskich liceów. Realizowane przez CEMEX zajęcia edukacyjne są odpowiedzią na zgłaszane ze szkół zapotrzebowanie na tego typu lekcje.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Na Pokrówkę z przeszkodami
Na Pokrówkę z przeszkodami
Rocznicowy prezent prezydenta
Rocznicowy prezent prezydenta
Przyspieszcie - apelują przedsiębiorcy i Organizacje pozarządowe
Przyspieszcie – apelują przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Będzie nowy wiceprezydent?
Miasto rusza do walki z wirusem
REKLAMA