REKLAMA
,
Premier Morawiecki w Chełmie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Premier Mateusz Morawiecki odwiedzi dzisiaj Chełm. Z mieszkańcami i władzami miasta spotka się o godz. 12.30 przed Gmachem.

Reklama

To drugi dzień wizyty premiera na Lubelszczyźnie. Wczoraj (30 czerwca)  Mateusz Morawiecki odwiedził 9 miejscowości, między innymi Lubartów, Łęczną i Świdnik.
Środa, 1 lipca, będzie nie mniej intensywna. Prezes Rady Ministrów zawita w kolejnych 8 miastach i miejscowościach województwa lubelskiego. Spotkanie w Chełmie rozpocznie się o godz. 12.30, na Placu Niepodległości 1 (przed Gmachem).

Czek dla samorządu

Wzorem wczorajszych spotkań, premier wręczy dzisiaj prezydentowi Chełma Jakubowi Banaszkowi symboliczny czek z dofinansowaniem z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. To spore wsparcie. Pieniądze te samorząd będzie mógł wykorzystać np. na remonty dróg czy kanalizacji. Przekazane środki będą także wsparciem dla małych i średnich firm, które wykonują inwestycje na rzecz samorządów.

 Wychodzenie z kryzysu przez inwestycje lokalne i tworzenie nowych miejsc pracy – to jest potrzebne dla Polski powiatowej i gminnejpodkreślił szef rządu podczas jednego z wczorajszych spotkań w województwie lubelskim.

Miasto Chełm z Rządowego Programu Inwestycji Lokalnych ma otrzymać 12 327 769 zł. To znaczna kwota w porównaniu z innymi miastami na Lubelszczyźnie. Więcej dostanie tylko Lublin – ponad 35 mln zł. Dla Białej Podlaskiej przeznaczono prawie 11 mln zł, a samorząd Zamościa dostanie około 9,5 mln zł.

Pieniądze w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych to 6 mld zł, z czego 5 mld zł trafi do gmin, zaś 1 mld – do powiatów. Maksymalna dotacja dla jednego samorządu w ramach Funduszu to ponad 93 mln zł. Fundusz jest przeznaczony dla wszystkich gmin i powiatów w Polsce. Pieniądze będą przyznawane gminom i powiatom w formie przelewów, na ich wniosek.

Pracowity dzień

Dzisiejsza wizyta premiera Morawieckiego na Lubelszczyźnie rozpocznie się o godz. 8.45 w Suścu. Po godzinie 9.00 zaplanowane jest spotkanie z samorządowcami w Tomaszowie Lubelskim, a po godzinie 10.00 w Zamościu. W Krasnymstawie premier spotka się z samorządowcami i odwiedzi jedną z firm.

O godzinie 12.30 Mateusz Morawiecki odwiedzi Chełm, gdzie pojawi się między innymi w 24. Batalionie Lekkiej Piechoty. Z Chełma premier pojedzie do Włodawy i Parczewa. Wizyta zakończy się o godzinie 18.00 w Radzyniu Podlaskim.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA