REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Prezydent na konsultacjach w Norwegii
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Jakub Banaszek, prezydent Chełma zabiega o 40 mln zł na rozwój miasta. Jest właśnie w Oslo, gdzie w ramach wizyty studyjnej rozmawia z przedstawicielami norweskich miast i  tamtejszymi ekspertami o chełmskim projekcie.

Jak informowaliśmy, Chełm walczy o 10 milionów euro dofinansowania z Funduszy Norweskich w ramach programu „Rozwój Lokalny”. Głównym celem projektu „Zielone Miasto Chełm” jest podniesienie jakości życia mieszkańców, w tym m.in. rewitalizacja terenów zielonych, usprawnienie transportu zbiorowego czy wdrożenie polityki czystego miasta. Więcej na ten temat pisaliśmy m.in. tutaj.

Stawka jest ogromna i warta każdego wysiłku.

Prezydent Chełma, Jakub Banaszek, przebywa właśnie w Oslo, gdzie z przedstawicielami norweskich miast i ekspertów ma okazję konsultować chełmski projekt.

Pojawia się wiele ciekawych pomysłów i rozwiązań – donosi z Oslo prezydent. – Projekty, które uzyskają dofinansowanie muszą spowodować widoczną zmianę w samorządzie. W skrócie, projekt musi być unikalny, a jednocześnie zmieniający życie w Chełmie.

Prezydent informuje, że mniej więcej 24 miliony złotych mogą zostać przeznaczone na projekty twarde czyli infrastrukturę, a 20 mln zł na projekty miękkie, które – w ocenie prezydenta- mogą szczególnie zmienić Chełm.

Pamiętajcie, mamy ogromną szansę, ale jednym z założeń jest wypracowanie wspólnych rozwiązań, dlatego proszę o aktywność – apeluje J. Banaszek.

Przypominamy, na tym etapie konstruowania projektu, każdy mieszkaniec Chełma może go wesprzeć swoimi pomysłami. Wystarczy odpowiedzieć na kilka pytań o Chełmie. Jakie jest nasze miasto, co w nim jest atrakcyjnego, a co wymaga poprawy? Zapraszamy do wypełnienia ankiety:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdEGbwFUgx29vH72XIU0GpyPSFTnBi-qQZKu-ercAqoRQTUcA/viewform?vc=0&c=0&w=1

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • Gienek nie kadzcie tak bo społoniecie jako to kadzidło i tylko bedzie trcohe dymu i śmrodu kadzielnego jak po Domaradzkim! Ja napisałem tylko że popieram starania. I tylko tyle! Łaski nie rob,i za to mu płacą międzyinnymi za starania. Na razie z tych strań niewiele wynika. Więc z szampanem bym się jeszcze nie wychylał a tym bardzie z tym wspieraniem i popieraniem . Robi tylko tyle co do niego należy. Czekamy na efekty tych starań, bo moze nic z tego jeszcze nie wyjść, oprocz starań! Niech przywiezie te 10 mln euro to pogadamy. Coś wróble ciwierkają ze za cienki jest na te 10 mln , ale zobaczymy. Moze coś zdola ” wycisnąc”!

  No votes yet.
  Please wait...
  • Alfred ja napoisalem : kto nie ryzykuje ten szampana nie pije – oczywiscie sprawa jest otwarta i dlatego tym bardziej Prezydenta wspierac trzeba. Nie wiem za cienki czy nie – w miescie jest duzo do zrobienia i te pieniadze by sie przydaly. A to ze robi co do niego nalezy- tak a moze nawet wiecej? a czy to zle? co do wrobli co cwierkaja to nie wiem- odpowiedz sobie na pytania- kto jest falszywym przyjacielem- komu zalezy a komuj nie zalezy by sie Chelm rozwijal ; Prezydentowi na pewno zalezy by sie rozwijal-mysle ze czesci osob z Ratusza tez podobnie jak i mieszkancowm_a czy wszystkim? ho to wlasnie ho jest

   No votes yet.
   Please wait...
  • Drobna uwaga – nie mu płacą,a prezydentowi i reszcie administracji MY Mieszkańcy Chełma płacimy.To są nasi pracownicy.

   No votes yet.
   Please wait...
  • szukanie forsy popieram,ale problem jest w administracji miasta.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Jakubek walcz, popieram! Zobaczymy jaki jesteś skuteczny? Ile z tych 10 mln zł euro dostaniemy, jeżeli już!

  No votes yet.
  Please wait...
  • jak to sie mowi: kto nie ryzykuje ten szampona nie pije a poki co wspierajmy Pfrezydenta i nie tylko bo to tez praca ludzi Ratusza w ich dzialaniach by nie tylko pozyskac owe 10 mln., Euro ale takze by zmienic miasto 🙂 warto? jasne ze warto. Jestem za i tylko za 🙂

   No votes yet.
   Please wait...
   • No i co – administracja dobrze działa?

    No votes yet.
    Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *