REKLAMA
,
Prezydent obiecuje – kar nie będzie
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Podczas ostatniej sesji Rady Miasta Prezydent Agata Fisz zapewniła, że nie będzie kar za złą segregację odpadów. Jej zdaniem wszyscy na razie uczymy się nowych zasad segregacji.

O kary i akcję informacyjną dotycząca wprowadzanych zmian podczas sesji pytała radna Anna Mirzwa. Problemy, na które zwróciła uwagę bezpośrednio nawiązują także do tych, które podnosiliśmy w naszych publikacjach („Śmieci po nowemu„, „>>Nasz Chełm<< apeluje o informacje dla mieszkańców„). Radna przede wszystkim odniosła się do możliwości stosowania kar za złą segregację. Podkreśliła, że zabrakło poważniejszej akcji informacyjnej, dzięki, której mieszkańcy szybciej mogliby przyswoić wprowadzone zmiany.

Reklama

Miasto, jak się wydaje, próbuje nadrobić informacyjne zapóźnienia. Na stronach internetowych zarówno Urzędu jak i Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej znaleźć można stosowną ulotkę (patrz powyżej). Nie mamy na razie informacji, czy podobny materiał w wersji papierowej będzie dostarczany bezpośrednio do mieszkańców, co wydaje się szczególnie istotne dla osób starszych, nie posługujących się komputerem.

Podczas sesji podjęto również kwestię zbyt małej liczby dostarczanych mieszkańcom worków na śmieci (mówiła o tym Danuta Dąbska, przewodnicząca rady osiedla Rejowiecka). Jest to denerwujące przede wszystkim w przypadku większych rodzin. Ich gospodarstwa płacą po kilkadziesiąt złotych (11 zł od każdej osoby). Otrzymują jednak dokładnie tyle samo worków co gospodarstwo jedno czy dwuosobowe.

Napisz komentarz
 • Podstawowa zasada,wprowadzasz zmiany,to zadbaj o informację.

 • Gminny! Miasto Chełm musi dopłacać do tych wywodów dla gminy. Cała prawda. Dofinansowujemy Was.

 • Czy ktoś mi może powiedzieć dlaczego za wywóz śmieci sortowanych w gminie płaci się mniej niż w mieście? Przecież MPGK obsługuje oba samorządy!!

 • dora, do roboty to niech się twoja idolka weźmie, bo przez tyle lat jakoś oprócz wzrostu zadłużenia miasta i kolejnych kompromitacji nic nie zrobiła.

 • ca wy wiecie ona moze powinna wam jeszcze w posegregowac i spytac czy wam sie podoba a wam i tak by było źle gonić to do roboty

 • M. daj spokój! Ty jeszcze wierzysz że jej się chce? Ona z ludźmi już nie potrafi rozmawiać. Tylko rozkazuje. Nawet ze swoimi. Ona tylko pilnuje interesów. A ludzie co ją obchodzą.

 • Pani prezydent Agato Fisz bardzo prosimy o dostarczenie więcej pojemników na śmieci do sortowania. Sortowanie w obecnej sytuacji jest bez sensu. Głosowałam na Panią.

 • Za niesortowane drożej. Kasa najważniejsza. A ogromne długi miasta trzeba spłacać.

 • Im nie zależy na sortowanie bo i tak wrzucałą wszystko razem. Im zależy na kasie. A przecież niesortowane jest dużo droższe.

 • W centrum przy moim
  Bloku komunalnym stoją trzy kontenery. Zielony, ceglasty i żóty. Tylko żółty opisany że na papier i plastiki. Ale teraz te śmieci podobno sortuj się oddzielnie. Wiec bryndza. Co mam zrobić? Miasto zmusza mnie do niesortowania i płacenia wyższych stawek.

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA