REKLAMA
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

You are using a gallery with old engine.
Please copy this gallery to use new engine and full Contest Gallery abilities.

W niedzielę po raz kolejny grupa chełmian protestowała przeciwko planom reformy wymiaru sprawiedliwości. – Chcemy wolnych, niezależnych sądów i niezawisłości sędziów – domagali się ludzie, którzy od kilku dni spotykają się przed Sądem Rejonowym w Chełmie.

Dzisiaj (24.07) rano Prezydent RP Andrzej Duda ogłosił, że nie podpisze dwóch z trzech ustaw dotyczących sądownictwa – ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz Sądzie Najwyższym.

Reklama

Polska potrzebuje wymiaru sprawiedliwości, a ja jestem zwolennikiem absolutnym tej reformy. (…) Jednak jako Prezydent czuję w głębi duszy, że ta reforma tego poczucia bezpieczeństwa i sprawiedliwości nie zwiększa – mówił Andrzej Duda podczas konferencji prasowej.

Póki co się cieszymy (…) Oby nie było tylko to pozorne, chwilowe szczęście, a rząd wysmaży nam kolejnego ustawowego bubla. (…) Jesteśmy częściowo usatysfakcjonowani, ale nadal pełni niepokoju – piszą w komentarzach uczestnicy protestów i po raz kolejny zapraszają na spotkanie pod chełmskim sądem.

Dzisiejsze spotkanie o godz. 21:00 przy Sądzie Rejonowym przy I AWP powinno jednak mieć inny charakter. Spacerujemy szczęśliwi! Bądźcie wszyscy! I weźcie swoich najbliższych – informuje Tomasz Moskal w mediach społecznościowych

Fotorelacja Andrzeja Symoniuka z niedzielnego protestu:

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA