REKLAMA
,
Próbował okraść parafię „na policjanta”
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Oszust zadzwonił do jednego z kościołów w Chełmie i podał się za policjanta. Powiedział, że ktoś próbuje włamać się na rachunek bankowy. Nakłonił rozmówcę do podania danych karty bankomatowej. Gdy pokrzywdzony zorientował się, że bez jego wiedzy z rachunku wykonywana jest wypłata, zablokował w banku transakcję.

Reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj (3 lutego) w Chełmie. Z relacji zgłaszającego wynika, że na numer telefonu kościoła zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. Informował swoich rozmówców o tym, że pieniądze na rachunku bankowym są zagrożone. Dla uwiarygodnienia zaproponował, żeby sprawdzili i potwierdzili jego dane służbowe wybierając numer 112 bez rozłączania się. Gdy już wzbudził zaufanie, nakłonił do podania danych karty bankomatowej. Gdy pokrzywdzony zorientował się, że bez jego wiedzy realizowana jest wypłata na kwotę 5 tysięcy złotych, zablokował w banku transakcję.

Policjanci ustalają, czy doszło do nieuprawnionej wypłaty środków pieniężnych z rachunku bankowego. Przy okazji apelują o zachowanie ostrożności w przypadku tego typu telefonów. Nie dajmy się zwieść rozmówcom. Zanim podejmiemy jakiekolwiek działanie, rozłączmy rozmowę i zweryfikujmy, czy przekazywane nam informacje są prawdziwe.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA