REKLAMA
,
Próbował rozboju na Lwowskiej
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Za usiłowanie rozboju odpowie 25-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny. Po pijaku zaczepiał nieznane mu osoby, żądał pieniędzy, a kiedy ich nie dostał, postanowił użyć siły. Przewrócił mężczyznę i próbował mu wyrwać telefon. Nie wyszło. Ale usiłowanie rozboju to też przestępstwo.

Reklama

Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem (8 lipca) na ul. Lwowskiej w Chełmie. Z relacji pokrzywdzonego 69-letniego mieszkańca Chełma wynika, że będąc w towarzystwie znajomego został zaczepiony przez nieznanego mu mężczyznę. Człowiek zażądał od nich pieniędzy. Gdy spotkał się z odmową, poszedł za nimi. W pewnej chwili rzucił się na 69-latka, przewrócił go i próbował mu wyrwać z ręki telefon. Napadnięty jednak się bronił, a zamieszaniem zainteresowali się przypadkowi przechodnie.

Napastnik zrezygnował z dalszej walki i oddalił się. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali nieopodal sprawcę, którym okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Rejowiec Fabryczny. Mężczyzna był nietrzeźwy.
Dzisiaj (9 lipca) z jego udziałem będą wykonywane dalsze czynności procesowe. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego, usiłowanie rozboju zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 12.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA