REKLAMA
,
Program „Mieszkanie+” w Chełmie. Działka jest, ale zabudowana…
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Miasto Chełm dołączyło do grona miast zainteresowanych rozwojem budownictwa mieszkalnego w ramach programu „Mieszkanie+”. – Widzimy w nim szansę na na zwiększenie dostępności nowych mieszkań. Niestety obecnie w Chełmie nie ma gruntów skarbu państwa, które mogłyby być wykorzystane na ten cel – mówi Prezydent Agata Fisz.

W ubiegłym tygodniu informowaliśmy, że do chełmskiego magistratu wpłynęło pismo od spółki BGK Nieruchomości w sprawie uczestnictwa naszego miasta w programie „Mieszkanie Plus”. Na zaangażowaniu Chełma w tym programie rządowym w szczególności zależało Poseł Beacie Mazurek oraz Jakubowi Banaszkowi, którzy uczestniczyli w spotkaniu w Ministerstwie Infrastruktury i Budownictwa.

Reklama

Gdzie powstaną bloki?

Jak zapewnia chełmski magistrat, miasto jest jak najbardziej zainteresowane wszelkimi formami rozwoju budownictwa mieszkaniowego, dlatego m.in. zmienia plany zagospodarowania przestrzennego pod nowe osiedla, modernizuje komunalne zasoby mieszkaniowe, a miejska spółka ChTBS stale oddaje do użytku nowe bloki.

Również w ramach programu „Mieszkanie plus” widzimy szansę na zwiększenie dostępności nowych mieszkań. Niestety obecnie w Chełmie nie ma gruntów skarbu państwa, które mogłyby być wykorzystane na ten cel. Choć w ewidencji jedna z działek, z formalnego punktu widzenia, spełnia wymogi pod budownictwo wielorodzinne, to jest obecnie zabudowana. Znajduje się tam klub garnizonowy, który z uwagi na tereny wojskowe nie jest oznaczany na geomapach – mówi nam Prezydent Fisz.

Mieszkanie plus to program tanich mieszkań na wynajem z możliwością nabycia do nich prawa własności. Średni czynsz ma wynieść od 10 do 20 zł za mkw. W programie głównie mogą uczestniczyć rodziny wielodzietne oraz o niskich dochodach, ale prawo ubiegania się o najem mają mieć wszyscy obywatele.

Do sprawy wrócimy.

Napisz komentarz
 • „Chodź w ewidencji jedna z działek….” Chodź???? Polecam słownik ortograficzny ???

 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

  *

  Reklama
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  REKLAMA
  Budżet (coraz mniej) obywatelski
  Budżet (coraz mniej) Obywatelski
  Rośnie dług Chełma
  Rośnie dług Chełma
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Ostrożnie na Obłońskiej!
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Katastrofa dopiero przed nami?
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  Wyboista droga do sprzedaży MPEC
  REKLAMA