REKLAMA
,
Projekt na rewitalizację parku złożony
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Czy dostaniemy na ten cel 8 mln? Wniosek o dofinansowanie rewitalizacji Parku Międzyosiedlowego w Chełmie został złożony – informuje prezydent. Rozstrzygnięcie pod koniec roku.

Reklama

Miasto Chełm złożyło wniosek o dofinansowanie rewitalizacji Parku Międzyosiedlowego ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego w ramach programu „Środowisko, Energia i Zmiany Klimatu” – informuje Jakub Banaszek, prezydent Chełma.

Magistrat ubiega się o wysoką dotację, która opiewa na ponad 8 milionów złotych. Gdyby udało się je zdobyć, park zmieniłby się nie do poznania, a miejsce mogłoby się stać jedną z nowych wizytówek Chełma.

Projekt zakłada szereg prac, po wykonaniu których miejsce zyska nowy wymiar. Ciekawą propozycją wydaje się budowa fontanny retencyjnej z przyłączami, wyposażonej dodatkowo w urządzenia do widowiskowych iluminacji wodnych.
Dla dzieci planuje się budowę naturalnego placu zabaw. Będą go tworzyć m.in. tunele z żywopłotu oraz wikliny, a także drewniane kratownice. Nasadzenia zieleni, w powiązaniu z naturalnym wyposażeniem placu zabaw, mają przypominać prawdziwy ogród.
Powstać ma także pumptrack czyli specjalnie zaprojektowany tor przeszkód. Tutaj będzie miał dodatkową funkcję. Posłuży bowiem jako rozwiązanie integrujące czasową retencję wód opadowych. Przystosowanie terenu do tymczasowego zalania i magazynowania wody, umożliwi późniejsze odprowadzenie wody do zbiornika retencyjnego, gdy minie zagrożenie powodziowe. Okresy bezdeszczowe pozwolą natomiast na pełne korzystanie z funkcji pełnionych przez pumptrack.
A oprócz tego w projekcie pomyślano o rozarium i małej architekturze czyli ławkach, pergolach i tablicach edukacyjnych.
Na rozstrzygnięcie ws. przyznania dotacji na realizację zadania musimy poczekać do końca roku.

 

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Jutro radni uchwalą budżet
AKTUALIZACJA. Radni uchwalą budżet
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
REKLAMA