REKLAMA
Baner promocyjny Triada/BUR
Baner promocyjny Triada/BUR
,
Miliony na Plac Łuczkowskiego
Projekt złożony. Chełm chce rewitalizować centrum i park
FacebookTwitterEmailMessengerLinkedInPrint

Całość przedsięwzięcia pochłonie ponad 16 milionów złotych. Miasto Chełm właśnie złożyło wniosek o dofinansowanie projektu rewitalizacji Placu Łuczkowskiego oraz Parku Miejskiego. Trzymacie kciuki?

Miasto Chełm złożyło wniosek o dofinansowanie projektu pn. “Rewitalizacja Placu Doktora Edwarda Łuczkowskiego wraz z zabytkowymi piwnicami w Chełmie”. Pomysł zakłada zmiany w obrębie miejskiej starówki oraz w Parku Miejskim przy ul. Lubelskiej. Całość tego przedsięwzięcia opiewa na ponad 16 milionów zł. Kwota dotacji, o którą wnioskuje magistrat, wynosi prawie 12 milionów zł.

Jak informują urzędnicy, projekt został zaakceptowany “w trybie negocjacyjno-uzgodnieniowym”. Teraz będzie jeszcze musiał przejść w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego ocenę formalną. Więcej na ten temat pisaliśmy ostatnio tutaj.

Ratusz zapowiada, że jeżeli pozyska dofinansowanie, to zadanie zostanie wpisane do budżetu miasta. Pozwoli to jeszcze w tym roku ogłosić pierwsze przetargi na realizacje.

Co zaplanowano w projekcie?

Nawierzchnia całego Placu Łuczkowskiego pójdzie do remontu. Projekt przewiduje nowe nasadzenia drzew i rośliny. Pojawi się mała architektura i oświetlenie. Swój blask odzyska także studnia. W sezonie zimowym na placu ma działać lodowisko.

Zmiany obejmą także przebudowę wyjścia z podziemi. Obiekt ma być jednocześnie miejscem integracji międzypokoleniowej, tzw. “Senior Cafe”.

W ramach tego samego projektu rewitalizowany będzie też Park Miejski. W tym przypadku zakres prac obejmuje przebudowę ścieżek parkowych oraz ciągów pieszo-rowerowych i remont schodów z podjazdami dla niepełnosprawnych. Zaplanowano nowe nasadzenia, oświetlenie i przebudowę placu zabaw.

No votes yet.
Please wait...
Napisz komentarz
 • A ciekawe czy jest pomysł na słynny kiosk?Ja mam.

  No votes yet.
  Please wait...
  • To nie bunkruj się Pan z tym i dawaj Pan to.
   No, może najpierw patencik w urzędzie, hehe.

   No votes yet.
   Please wait...
   • Rozmawiałem o tym z Banaszkiem,jeszcze w czerwcu powtórzę.

    No votes yet.
    Please wait...
 • Zostawcie park w spokoju , nie brukujcie , nie betonujcie , nie rewitalizujcie nie ma potrzeby tego robić bo istotą parku jest schładzanie miasta. A brukowanie i tp. podnosi temperature. Dajcie pokój.

  No votes yet.
  Please wait...
  • Oczywiście,jak najmniej betonu.To oczywiste.

   No votes yet.
   Please wait...
 • Leżanki dla lokalnych meneli, żeby nie zalegali na ławkach !!!

  No votes yet.
  Please wait...
 • Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  *