REKLAMA
,
PROJEKTY MIESZKAŃCÓW W ZAWIESZENIU
FacebookTwitterEmailFacebook MessengerLinkedInPrint

Zastanawiacie się co z budżetem obywatelskim? Przedstawiciele Inicjatywy Obywatelskiej Nasz Chełm czekają na odpowiedź władz miasta w tej sprawie.

Reklama

Kilka tygodni temu pisaliśmy o tym, że Nasz Chełm domaga się od Urzędu Miasta informacji dotyczących stanu prac nad budżetem. W tej sprawie złożono pismo do prezydent Agaty Fisz. – Jednak do tej pory nie otrzymaliśmy na nie odpowiedzi  – mówi Joanna Bielecka, pełnomocnik komitetu Nasz Chełm. – Nie zauważyliśmy również, żeby coś działo się w tej sprawie. Tymczasem mieszkańcy czekają na swoje inwestycje do realizacji i pora na kolejny nabór wniosków.

Przedstawiciele Inicjatywy Nasz Chełm proponują wprowadzenie poprawek do regulaminu budżetu obywatelskiego. – Ten dokument do końca nie spełnia naszych oczekiwań. Uważamy, że należy zmienić zakres i definicję inwestycji w ramach budżetu, bo pozwoli to sfinansować potrzeby mieszkańców takie jak np. zakup ławek czy koszy na śmieci. W pierwszej edycji budżetu obywatelskiego takie projekty nie były dopuszczane do realizacji tłumaczy Bielecka.

Procedura kolejnej edycji budżetu obywatelskiego jeszcze nie ruszyła. Od urzędników dowiedzieliśmy się jedynie, że odbyły się już pierwsze przetargi m.in. na budowę i remonty dróg i chodników. Oczekujemy informacji na temat wielkości budżetu obywatelskiego na rok 2016 (nie może być to mniej niż 0,5 proc. budżetu miasta z poprzedniego roku) oraz kiedy rozpocznie się nabór wniosków na realizację zadań.

Nasz Chełm deklaruje również pomoc mieszkańcom w zakresie opracowywania i wpisywania swoich pomysłów do wniosku zadań BO.

Napisz komentarz

Napisz komentarz lub odpowiedz na już istniejący

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Reklama
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Budżet (coraz mniej) obywatelski
Budżet (coraz mniej) Obywatelski
Rośnie dług Chełma
Rośnie dług Chełma
Ostrożnie na Obłońskiej!
Ostrożnie na Obłońskiej!
Katastrofa dopiero przed nami?
Katastrofa dopiero przed nami?
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
Wyboista droga do sprzedaży MPEC
REKLAMA